poniedziałek, 16 września 2024 21:22

Piąte z rzędu zwycięstwo Zaksy w Lidze Mistrzów. Kędzierzynianie rozbili Noliko Maaseik. ZDJĘCIA

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle kontynuują wspaniałą serię na parkietach Ligi Mistrzów. Podopieczni trenera de Giorgi odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo w tych rozgrywkach i zapewnili sobie zwycięstwo w końcowej klasyfikacji grupy A.

Kędzierzynianie w świetnym stylu wygrali pierwsze cztery spotkania grupowe i byli zdecydowanym faworytem wtorkowego meczu w hali Azoty. Od początku pierwszej partii Zaksa grała dobrze i szybko wypracowała sobie przewagę nad rywalami. Belgowie w końcówce zdołali zmniejszyć dystans do naszego zespołu ale Toniutti i spółka w końcówce zachowali zimną krew i wygrali do 23.

Podobny przebieg miał drugi set. Od początku ton poczynaniom na parkiecie dyktowali gospodarze, co szybko znalazło odzwierciedlenie na tablicy wyników. Trener de Giorgi dał szansę zmiennikom i na parkiecie zobaczyliśmy Grzegorza Pająka, Kamila Semeniuka, Patryka Czarnowskiego i Dominika Witczaka. Mocno przemeblowana Zaksa nadal była za silnym przeciwnikiem dla graczy Noliko i pewnie zwyciężyła do 19.

W trzecim secie na parkiecie pozostali zmiennicy, którzy wykorzystali swoją szansę. Goście nie potrafili nawiązać wyrównanej walki z grającą na luzie Zaksą. Kędzierzynianie wygrali do 21, a cały mecz 3:0. Nasz zespół jest niepokonany już od 10 spotkań i w pięknym stylu wywalczył awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Noliko Maaseik 3:0 (25:23, 25:19, 25:21)