piątek, 20 września 2024 06:42

Dobre występy pływaków z Kędzierzyna-Koźla na zawodach w Strzelcach Opolskich. ZDJĘCIA

Trwa dobra passa młodych pływaków z MMKS Kędzierzyn-Koźle. Tym razem podopieczni zawodnicy z naszego miasta z powodzeniem rywalizowali na zawodach Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny w Strzelcach Opolskich.

Zmagania prowadzone były w dwóch kategoriach wiekowych: dla zawodników urodzonych w 2004 roku oraz zawodników z rocznika 2003 i starszych. Do rywalizacji stanęło 80 młodych pływaków z ośmiu klubów naszego województwa.

MMKS Kędzierzyn-Koźle wystawił do zawodów 12 reprezentantów, których wyniki zapewniły klubowi trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Ich łupem padło łącznie sześć medali, w tym dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy.

Aż trzy medale zdobył Wojciech Osowski (PSP nr 9), który zwyciężył na dystansie 100 m stylem motylkowym i 200 m stylem klasycznym, a do tego był drugi w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym. Dwa srebrne krążki w konkurencjach 100 m stylem motylkowym i 50 m stylem grzbietowym wywalczył Maciej Matyjasek (PSP nr 5). Medalowy dorobek naszych pływaków uzupełnił brąz sztafety mieszanej 4x50 m stylem klasycznym, wywalczony w składzie: Wiktoria Kudela, Marcin Wręczycki, Maciej Matyjasek i Krzysztof Roegner.