piątek, 20 września 2024 06:22

Poznaliśmy amatorskich mistrzów miasta w bowlingu. ZDJĘCIA

Za nami dwunaste mistrzostwa miasta amatorów w bowlingu. Finał imprezy miał miejsce w minioną sobotę w kręgielni hali widowiskowo-sportowej „Azoty”.

Rozstrzygnięcia zapadły w trzech najbardziej popularnych kategoriach. Wśród pań w wieku od 22 do 49 lat triumfowała Anna Wojciechowska, a kolejne miejsca na podium przypadły w udziale Dorocie Kobori i Annie Latos. Zwycięzcą w rywalizacji panów w tej samej kategorii został Ireneusz Cedor, który wyprzedził Andrzeja Mazurka i Piotra Warnera.

Zacięta rywalizacja toczyła się też w kategorii powyżej 50. roku życia. Zwycięzcą rozgrywek został Roman Groń, za którego plecami uplasowali się: Rainhold Adamski i Piotr Pietrzyk. Wcześniej poznaliśmy triumfatorów innych kategorii wiekowych. Wśród kobiet od 16. do 21. roku życia zwyciężyła Dobromira Warner przed Justyną Czekaj i Kamilą Ceglarską. Najlepszym wśród panów w tej kategorii był Kamil Kręcichwost, który wyprzedził Pawła Wróbla i Michała Smalucha. Zwyciężczynią w kategorii kobiet powyżej 50. roku życia została Irena Kluz.

Miłośnicy bowlingu już za kilka tygodni będą mieli kolejną okazję, by sprawdzić swoje umiejętności. W marcu w hali „Azoty” odbędzie się turniej „Nocne granie”. Organizatorem rozgrywek jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu.