piątek, 20 września 2024 04:42

Chłopcy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 na podium wojewódzkich zawodów "Mały Olimpijczyk"

Drużyna chłopców z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 zajęła trzecie miejsce podczas półfinałów wojewódzkich w zawodach „Mały Olimpijczyk”. Do awansu do finału wojewódzkiego zabrakło tylko dwóch punktów. Mimo to miejsce na podium jest dużym sukcesem.

Uczniowie z „Dwunastki” podczas zawodów rozegranych w Krapkowicach wystartowali w tych samych konkurencjach, co w rozgrywkach miejskich i powiatowych: slalomie z prowadzeniem piłeczki tenisowej kijem hokejowym, wyścigu z kozłowaniem piłki, skokach z piłką siatkową między kolanami, przenoszeniu piłki lekarskiej, wyścigu skokami zajęczymi, wyścigu z przeplotem przez szarfę i przewrotem w przód, wyścigu z przeskokiem przez płotek i skokach obunóż z miejsca dodawanych.

Półfinały wojewódzkie wygrała ekipa z PSP nr 1 w Krapkowicach, drugie miejsce zajęła drużyna z SP w Kietrzu, a podopieczni Renaty Mańkowskiej z PSP nr 12 stanęli na najniższym stopniu podium.

Drużyna wystąpiła w składzie: Aleksander Dudek, Jan Fiałkowski, Alex Malorny, Maciej Moskal, Mateusz Rokosz, Jakub Huzar, Jan Jazłowiecki, Maciej Kruz i Ksawier Gawroński.

Źródło: urząd miasta