poniedziałek, 20 maja 2024 15:54

Reprezentanci II LO siatkarskimi mistrzami powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. ZDJĘCIA

W czwartek, 15 grudnia w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego odbył się finał mistrzostw powiatu w piłce siatkowej chłopców. O tytuł najlepszej drużyny w powiecie rywalizowały cztery zespoły: Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz dwa ogólniaki.

Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym. Cztery zespoły rywalizowały do dwóch wygranych setów. Wszystkie, oprócz meczu o trzecie miejsce, zakończyły się w dwóch setach. We wspomnianym meczu o brązowy medal zawodnicy ZS nr 1 ku zaskoczeniu wszystkich wygrali po pełnym emocji meczu z faworyzowaną szkołą z Azotów.

Ale emocje tego popołudnia dopiero się zaczynały. W meczu o liderowanie w powiecie stanęły naprzeciw siebie dwa ogólniaki. Przed meczem ciężko było o wskazanie faworyta. Gospodarze to czwarta drużyna ubiegłorocznych Mistrzostw Polski piłce siatkowej chłopców szkół średnich, natomiast w zespole kozielskiego ogólniaka grają zawodnicy, którzy uczęszczają do klasy pod patronatem Zaksy.

- Dziś, jak rzadko kiedy, cała sala była z nami! Dawno nie było tutaj takiego dopingu, głównie za sprawą zawodników z " kwadratu", którzy rozruszali przybyłych kibiców – relacjonuje Marek Słota, opiekun siatkarzy z II LO.

Pierwszy set ułożył się pomyślnie dla ekipy gospodarzy, która zwyciężyła po zaciętej walce do 25. Na drugiego seta przybyło kilku nowych kibiców łącznie z dyrektorkami szkoły, które do samego końca bardzo żarliwie dopingowały swoich uczniów.

W drugiej odsłonie ekipa z Koźla prowadziła już 18:14 i wydawało się, że o końcowym sukcesie rozstrzygnie trzeci set. Gospodarze pokazali jednak charakter i doprowadzili do gry na przewagi. Żywiołowo wspierani przez kibiców reprezentanci II LO mieli cztery piłki meczowe, ale rywale za każdym razem bronili się. Dopiero piąta próba okazała się skuteczna, co dało gospodarzom upragniony tytuł mistrzów powiatu.