czwartek, 19 września 2024 23:48

Świetne wyniki pływaków z Kędzierzyna-Koźla na zawodach z okazji 110-lecia Wisły Kraków

Bardzo dobree wieści dotarły do nas z Krakowa, gdzie w niedzielę, 6 listopada odbyły się ogólnopolskie zawody pływackie z okazji 110-lecia TS Wisły Kraków. W imprezie wzięło udział 228 zawodniczek i zawodników z 26 klubów naszego kraju. Wśród nich znaleśli się wychowankowie MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, na co dzień trenujący w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu.

Zawody rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych: 13 lat, 14-15 lat oraz 16 lat i starsi. MMKS Kędzierzyn-Koźle reprezentowało siedmioro pływaków trenujących na co dzień w SMS Oświęcim. Spisali się znakomicie i wywalczyli dla naszego miasta łącznie aż 9 medali (4 złote, 4 srebrne oraz 1 brązowy).

Mikołaj Kempa zwyciężył na dystansie 400m stylem dowolnym i zajął drugie miejsce na 200m st. motylkowym. Wojciech Moryl zdobył złoty medal w konkurencji 200m st. motylkowym i zajął drugie miejsce na 200m st. zmiennym. Marta Nowak zwyciężyła na dystansie 200m st. klasycznym oraz zajęła trzecie miejsce na 200m st. zmiennym. Anna Kempa wygrała konkurencję 100m st. klasycznym i zajęła piąte miejsce na 400m st. dowolnym.

Medale zdobyli także Paulina Budzińska na dystansie 200m st. klasycznym i Jarema Stańczyk w tym samym stylu, ale na dystansie 100m. W Krakowie wystąpił także Jakub Wasiuk, który zajął piąte miejsce w konkurencji 400m st. dowolnym i wywalczył srebrny medal w sztafecie 4x100m st. dowolnym dla SMS Oświęcim.

MMKS Kędzierzyn-Koźle pływanie MMKS Kędzierzyn-Koźle pływanie MMKS Kędzierzyn-Koźle pływanie MMKS Kędzierzyn-Koźle pływanie MMKS Kędzierzyn-Koźle pływanie