czwartek, 19 września 2024 23:54

Zaksa wygrała w Radomiu i objęła prowadzenie w rozgrywkach PlusLigi

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle pokonali wczoraj w Radomiu ekipę miejscowego Cerradu Czarnych 3:1. Zwycięstwo zapewniło podopiecznym Fefe miejsce na szczycie tabeli PlusLigi.

Mecz w Radomiu był ostatnim spotkaniem rozgrywanym w ramach piątej kolejki PlusLigi. Wcześniej porażki z zespołem Cuprum Lubin doznała ekipa Asseco Resovii Rzeszów, co otworzyło naszemu zespołowi drogę na szczyt ligowej tabeli.

Mecz rozpoczął się po myśli Fefe i jego zespołu. Imponująco w polu zagrywki prezentował się Mateusz Bieniek i Zaksa szybko wypracowała sobie kilkupunktową przewagę nad rywalem. W końcówce trener miejscowych zdecydował się na roszady, które przyniosły efekt w postaci zmniejszenia straty do kędzierzynian. W końcówce premierowej odsłony dało o sobie znać doświadczenie Zaksy, która bezlitośnie punktowała rywala, zwyciężając do 22.

Gospodarze od mocnego uderzenia rozpoczęli drugi set, wychodząc na trzypunktowe prowadzenie. Nasi siatkarze bardzo szybko otrząsnęli się i najpierw wyrównali, a następnie systematycznie „odjeżdżali” gospodarzom. Ostatecznie ekipa Fefe zwyciężyła do 20.

Po przerwie nasz zespół prezentował się słabo. Kędzierzynianie zamiast dobić rywala grali niemrawo, pozostawiając pole do popisu gospodarzom. Radomianie mieli już nawet pięciopunktową przewagę. W końcówce Zaksa odrobiła część strat, ale w kluczowym momencie rywalowi nie zadrżała ręka i Czarni wygrali do 23.

Taki rozwój wypadków najwyraźniej mocno rozdrażnił naszych siatkarzy, którzy od początku czwartek odsłony grali wyraźnie lepiej, co zaowocowało wysokim prowadzeniem. Mecz skutecznym atakiem zakończył Dawid Konarski, który został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Cerrad Czarni Radom – Zaksa Kędzierzyn-Koźle 1:3 (22:25, 20:25, 25:23, 19:25)

Zaksa: Dawid Konarski, Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Sam Deroo, Benjamin Toniutti, Patryk Czarnowski, Paweł Zatorski oraz Łukasz Wiśniewski, Kamil Semeniuk.