Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 września 2024 14:25
Reklama
Reklama

Piraci drogowi, pijaństwo, narkotyki i bezdomni. Co jeszcze zgłaszają mieszkańcy powiatu?

Piraci drogowi, pijaństwo, narkotyki i bezdomni. Co jeszcze zgłaszają mieszkańcy powiatu?
Trzy tygodnie temu mieszkańcy naszego regionu zyskali możliwość korzystania z krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Specjalna aplikacja pozwala na łatwe i szybkie zgłaszanie niebezpiecznych zjawisk zachodzących w naszej okolicy. Sprawdziliśmy, jak mapa działa w praktyce i na co najczęściej skarżą się mieszkańcy naszego miasta i powiatu.

O uruchomieniu specjalnej platformy informowaliśmy trzy tygodnie temu (CZYTAJ WIĘCEJ). Dzięki specjalnej aplikacji wystarczy kilka kliknięć myszką, by poinformować policjantów o niepokojącym zjawisku, które dzieje się w naszym sąsiedztwie. Mogą to być akty wandalizmu, przypadki spożywania alkoholu w miejscu do tego nieprzeznaczonym, czy też wykroczenia drogowe.

Mundurowi deklarują, że żadne zgłoszenie nie pozostaje bez ich reakcji. – Weryfikujemy każdy sygnał zgłoszony przez obywateli. Jeśli patrol potwierdzi na miejscu zgłoszenie, to podejmujemy działania zmierzające do jego wyeliminowania – opowiada podkomisarz Magdalena Nakoneczna z kędzierzyńsko-kozielskiej policji.

Rzut okiem na bieżący stan interaktywnej mapy daje pogląd najczęściej zgłaszane przez mieszkańców miasta i powiatu problemy. Wśród zdarzeń drogowych przeważają przypadki przekraczania prędkości i złej organizacji ruchu drogowego. Mieszkańcy zgłaszają też problemy związane z koczowaniem bezdomnych, piciem alkoholu w miejscach publicznych, zażywaniem narkotyków i uciążliwym żebractwem.

O skuteczności platformy przekonał się w poniedziałek jeden z mieszkańców naszego miasta. Na osiedlu Kuźniczka oznaczono miejsce, w którym potencjalnie dochodzić miało do zażywania narkotyków – W poniedziałek, 10 października funkcjonariusze patrolujący okolice ulicy Gajowej zauważyli dwóch młodych mężczyzn w samochodzie, którzy podejrzanie się zachowywali. Podczas rewizji osobistej przy 19-letnim mieszkańcu miasta ujawniono dwa gramy marihuany – opowiada podkom. Nakoneczna.

Policjanci jednocześnie przypominają, że system w żadnym wypadku nie zastępuje telefonu alarmowego. W przypadku nagłych zdarzeń należy dzwonić na numery alarmowe 997 i 112.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
MariiAnn 22.10.2016 22:02
W żaden sposób nie można się z nimi połączyć ani powiadomić o danej sytuacji, widocznie ten program dziala tylko i wyłącznie na Kędzierzynie-Koźlu

Leszek Pietrzak 13.10.2016 12:51
Prawda, dziękujemy za zwrócenie uwagi.

Anonim 13.10.2016 12:34
ul. Gajowa nie znajduję się na osiedlu Piasty

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ