poniedziałek, 16 września 2024 21:16

Udane starty pływaków z MMKS-u. Zdobyli medale na zawodach w Bochni i Tarnowskich Górach

Bardzo dobry weekend mają za sobie pływacy z MMKS-u Kędzierzyn-Koźle. Nasi reprezentanci z powodzeniem startowali w zawodach organizowanych w Bochni i Tarnowskich Górach, zdobywając cenne medale.

Małgorzata Niedźwiedzka, która wystartowała w mityngu pływackim w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach, znakomicie spisała się wśród 290 zawodników z 29 klubów. Gosia okazała się najlepsza w konkurencji 50m st. klasycznym z czasem 34,97 sek. i zajęła drugie miejsce w konkurencji 100m st. zmiennym z czasem 1:06,47.

W Bochni natomiast wystartowało ponad 230 zawodników z 22 klubów, podczas Pucharu Wszechstronności Stylowej, a wśród nich sześcioro reprezentantów klubu MMKS K-Koźle, trenujących na co dzień w SMS Oświęcim. W tych zawodach najlepiej wypadło rodzeństwo Anna i Mikołaj Kempa. Ania wygrała konkurencję 100m klasycznym, a Mikołaj zajął trzecie miejsce na dystansie 400m st. zmiennym.

Warto też odnotować bardzo dobre czwarte miejsce Jaremy Stańczyka w konkurencji 100m klasycznym i ósmą lokatę Wojtka Moryla na dystansie 100m st. motylkowym. Obok wymienionych w Bochni stratowali jeszcze – Paulina Budzińska i Jakub Wasiuk, którzy w najlepszych startach na 100m st. dowolnym zajmowali 11. miejsce.

Dziękujemy zawodnikom i trenerom za sportowe emocje i sukcesy.