czwartek, 19 września 2024 03:42

Zawodniczki Lewady Zakrzów przywiozły z Augustówka medale Mistrzostw Polski w ujeżdżeniu

Reprezentanci Ludowego Klubu Jeździeckiego Lewada Zakrzów kolejny raz stanęli na podium Mistrzostw Polski w ujeżdżeniu. Podczas zawodów rozegranych w Augustówku (woj. mazowieckie) srebrne medale zdobyły: Żaneta Skowrońska oraz Nikola Marczak.

Startująca w kategorii seniorów Żaneta Skowrońska była szczególnie zdeterminowana przed zawodami. Nasza zawodniczka podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Polski stawiana była w gronie faworytów do medali, jednak dzień przed zawodami jej wierzchowiec zakulał, przez co zawodniczka Lewady musiała wycofać się z zawodów.

Skowrońska rozpoczęła swój start w imprezie od piątego miejsca w konkursie Intermediate II. Drugiego dnia w znacznie trudniejszym konkursie Grand Prix zawodniczka klubu z Zakrzowa zajęła drugą pozycję, co pozwoliło jej na wskoczenie na najniższy stopień podium klasyfikacji łącznej. W konkursie finałowym Grand Prix Freestyle startująca na Mystery zawodniczka pokazała klasę wygrywając zawody z wynikiem 71,800%. Po trzech dniach zaciętej rywalizacji nasza reprezentantka wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski. Dla zawodniczki jest to dziewiąty medal Mistrzostw Polski seniorów i trzynasty krążek zdobyty w całej karierze.

Drugą medalistką z Lewady była startująca na Romanticu P 19-letnia Nikola Marczak. W kategorii młodych jeźdźców (do 21 lat) zawodniczka dwukrotnie wywalczyła drugie miejsce w półfinałach, aby w konkursie finałowym uplasować się na czwartej pozycji z notą 68,450%. Wynik ten pozwolił jej na utrzymanie drugiego miejsca w klasyfikacji ogólnej i zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Polski. Do tej pory największymi sukcesami Nikoli był złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z 2012 roku oraz czwarte miejsca zdobyte podczas Mistrzostw Polski juniorów w 2013 i 2014 roku.

Na tegorocznych Mistrzostwach Polski klub z Zakrzowa reprezentowali także debiutujący w zawodach tej rangi: młody jeździec Mateusz Pola na Sandro, który zajął siódme miejsce oraz w kategorii juniorów Jagoda Dąbrowska i Aleksandra Pośpiech, które uplasowały się w drugiej dziesiątce.