czwartek, 19 września 2024 18:38

Lekkoatleci z Kędzierzyna-Koźla przywieźli medale z finału krajowego Nestle Cup w Toruniu

Aż sześć medali, w tym trzy koloru złotego, wywalczyli młodzi reprezentanci naszego miasta podczas finału krajowego Nestle Cup w wielobojach lekkoatletycznych, który odbył się w miniony piątek i sobotę w Toruniu.

Lekkoatleci z Kędzierzyna-Koźla stanowili trzon reprezentacji województwa opolskiego. Aż 10 zawodników spośród 25-osobowej kadry regionu to wychowankowie klasy lekkoatletycznej w Publicznym Gimnazjum nr 1. Kevin Gołombek wywalczył złoto w wieloboju płotkarskim, a Karol Kornaś był bezkonkurencyjny w zawodach sprinterskich. Dorobek medalowy podopiecznych trenera Andrzeja Saczki uzupełniły srebrne medale Mateusza Kocota (wielobój skocznościowy), Jakuba Panka (wielobój płotkarski) i Alana Zgymunda (wielobój rzutowy).

Na szczególne słowa uznania zasługuje Mateusz Kocot, który z wynikiem 192 centymetrów był zdecydowanym zwycięzcą skoku wzwyż. Złoty medal udało się wywalczyć również startującej w trójboju Alicji Rak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12.

Udział w zawodach był dla młodych lekkoatletów dużym wydarzeniem. Medale najlepszym zawodnikom wręczali m.in. młociarski mistrz olimpijski z Sydney Szymon Ziółkowski, czy czwarta zawodniczka konkursu rzutu oszczepem podczas igrzysk w Rio de Janeiro Maria Andrejczyk.