niedziela, 8 września 2024 03:47

Postawić kropkę nad „i”. ZAKSA gra na wyjeździe z CAI Voleibol Teruel

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle rozegrają dziś rewanżowe spotkanie rundy challenge Pucharu CEV. Po gładkim zwycięstwie w ubiegłym tygodniu podopieczni Sebastiana Świderskiego są na najlepszej drodze, by wyeliminować Hiszpanów z rozgrywek pucharowych.

W pierwszym spotkaniu, które tydzień temu rozegrano w hali „Azoty” kędzierzynianie bez większych problemów ograli rywala. Grająca bez Pawła Zagumnego i Jurija Gladyra ZAKSA, pokonała Hiszpanów 3:0, na większy opór trafiając jedynie w drugiej partii meczu.

Rozgrywki Pucharu CEV są dla naszej drużyny ostatnią szansę na osiągnięcie sukcesu w tym sezonie. ZAKSA odpadła z krajowego pucharu, a w lidze walczy już o miejsca 5-12.

Słabe wyniki kędzierzynian doczekały się już reakcji władz klubu, które zapowiedziały, że w przyszłym sezonie drużyna może doczekać się gruntownej przebudowy. W świetle tych deklaracji, mecze pucharowe powinny być dla naszych siatkarzy motywacją do walki o kontrakt na przyszły rok.

W starciu z Hiszpanami trener Świderski będzie miał do dyspozycji niemal najmocniejszy skład. W ZAKSIE zabraknie jedynie Jurija Gladyra. Aby wywalczyć awans do kolejnej rundy nasz zespół musi wygrać co najmniej dwa sety. W przeciwnym razie konieczne będzie rozegranie złotego seta. Spotkanie w Teruel rozpocznie się o godzinie 20.15.