czwartek, 19 września 2024 03:59

Weterani z Kędzierzyna-Koźla z medalami lekkoatletycznych Mistrzostw Polski

Aż osiem medali, w tym pięć złotych, wywalczyli reprezentanci naszego miasta podczas 26. Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Opolu.

W mistrzostwach rozegranych w pierwszy weekend lipca w Opolu wystartowała piątka reprezentantów naszego miasta. Aż czterem z nich udało się wygrać swoje konkurencje.

Największy dorobek medalowy padł łupem startującego w kategorii 60-latków Henryka Szymury, który był bezkonkurencyjny w biegu na 100 metrów (13,71 s.) oraz w wyścigu przez płotki na takim samym dystansie (16,58 s.). Jego dorobek uzupełnił srebrny medal wywalczony w biegu na 200 metrów (27,95 s.).

Po dwa medale padły łupem Rudolfa Kańtocha i Mieczysława Majera. Pierwszy z nich, startując w kategorii 80-latków, zwyciężył w konkursie skoku wzwyż z wynikiem 110 cm i zajął drugie miejsce w konkursie rzutu młotem z wynikiem 29,77 m. Startujący w kategorii 60-latków Majer wygrał bieg na 800 metrów z czasem 2.39,44 min. i był drugi w wyścigu na 1500 metrów (5.30,51 min.). Grono medalistów z Kędzierzyna-Koźla uzupełnił zwycięzca konkursu rzutu młotem w kategorii 55-latków Witold Lipowski, który uzyskał wynik 45,21 m.

W mistrzostwach wziął również udział Edward Jarosławski, który w kategorii 65-latków zajął szóstą pozycję w biegu na 1500 metrów (7.03,47 min.).