czwartek, 19 września 2024 18:35

Lekkoatleci z PG nr 1 zdobyli srebrne medale drużynowych Mistrzostw Polski

Drużyna chłopców z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu wywalczyła wicemistrzostwo Polski. Dla ekipy trenera Andrzeja Saczki był to już ósmy finał krajowy gimnazjady z rzędu.

Zawody rozegrano w sobotę, 18 czerwca w Białymstoku. Ekipa z Kędzierzyna-Koźla broniła złotych medali wywalczonych w ubiegłym roku. Tym razem chłopcy z PG nr 1 musieli uznać wyższość MGS z Aleksandrowa Łódzkiego, która z wynikiem 1986 punktów zwyciężyła w zawodach. Nasi reprezentanci zapisali na swoim koncie 1800 punktów, co dało im minimalną przewagę nad trzecim w klasyfikacji zespołem z Gorzowa Wielkopolskiego.

To był ósmy z rzędu udział jedynki w finale krajowym. Od kilku lat PG 1 w Kędzierzynie-Koźlu należy do ścisłej czołówki krajowej gimnazjów w lekkoatletyce. Indywidualnie w zawodach 1. miejsce w biegu na 110m p/pł zajął Jakub Bujak, uzyskując bardzo dobry wynik 14.70 s., co okazało się najlepszym wynikiem wg tabel wielobojowych w kategorii chłopców tj 203 pkt. Trzecie miejsce w skoku wzwyż zajął Mateusz Kocot (1.82 m) , na tym samym miejscu sklasyfikowano Tytusa Klimaczak, który w pchnięciu kulą uzyskał wynik 11.97 m.

Skład zespołu : Jakub Bujak, Daniel Dudek, Jakub Bienek, Karol Kornaś, Mateusz Kocot, Jakub Panek, Kevin Gołombek, Piotr Adamus, Piotr Balicki, Tytus Klimczak, Michał Sznajder, Adam Polewajczyk, Alan Zygmund, Dominik Urbańczyk, Maciej Skomski. Trener: Andrzej Saczko.