poniedziałek, 16 września 2024 21:06

Rekordowa frekwencja na Biegu Koziołków. Zwyciężył zawodnik z Ukrainy. DUŻO ZDJĘĆ

Aż 270 zawodników pokonało dziesięciokilometrową trasę szóstej edycji Biegu Koziołków w Kędzierzynie-Koźlu. Zwyciężył Ukrainiec Paweł Oliynyk, któremu pokonanie trasy zajęło 29 minut i 56 sekund.

Szósta edycja Biegu Koziołków okazała się rekordowa pod względem liczby uczestników. Do biura zawodów wpłynęło ponad 300 zgłoszeń, a samą trasę pokonało 270 biegaczy. Zwyciężył Ukainiec Paweł Oliynyk, drugi był jego rodak Oleksy Rybalchenko, a na najniższyym stopniu podium stanął kędzierzynianin Jacek Sobas.

W tym roku organizatorzy zmienili przebieg trasy. Zawodnicy mieli do pokonania dwie pętle o długości pięciu kilometrów każda. Takie rozwiązanie spotkało się z akceptacją ze strony biegaczy, którzy chwalili trasę. Nowością był konkurs na najlepiej dopingującą strefę kibica. Zwyciężyli amatorzy biegania zrzeszeni w kędzierzyńsko-kozielskim parkrunie. Tradycyjnie bieg główny poprzedziły zmagania dzieci i młodzieży.

W biegu wziął udział także Leszek Pietrzak z redakcji KK24.pl - do mety dobiegł 106.

Zdjęcia: Kamil Romanek