poniedziałek, 16 września 2024 21:38

Świetne wyniki lekkoatletów z PG nr 1. Wygrywają indywidualnie i drużynowo

Wyborny tydzień mają za sobą młodzi lekkoatleci z Kędzierzyna-Koźla. Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 najpierw wywalczyli awans do finału krajowego gimnazjady, a następnie błysnęli podczas otwartych mistrzostw Krakowa młodzików.

We wtorek, 24 maja na stadionie Kuźniczka odbyły się finały drużynowych mistrzostw województwa w lekkoatletyce szkół gimnazjalnych. Zawody zdominowali reprezentanci Publicznego Gimnazjum nr 1, którzy zdobyli aż 1808 punktów wielobojowych, co dało im ósmy z rzędu awans do finału krajowego. Najlepszy wynik zawodów osiągnął Jakub Bujak z PG nr 1, a trzeci rezultat wywalczył jego kolega Daniel Dudek.

W finale krajowym imprezy, który odbędzie się 18 czerwca w Białymstoku, kędzierzynianie będą bronić złotych medali zdobytych w ubiegłym roku. Na czwartym miejscu udział w zawodach wojewódzkich zakończyli uczniowie PG nr 5. W kategorii dziewcząt zwyciężyły gimnazjalistki z Opola, reprezentantki PG nr 1 wywalczyły brązowe medale.

Skład zwycięskiej drużyny chłopców: Jakub Bujak, Daniel Dudek, Karol Kornaś, Jakub Panek, Kamil Bieniek, Mateusz Kocot, Alan Zygmunt, Kevin Gołombek, Piotr Adamus, Tytus Klimaczak, Michał Sznajder, Adam Polewajczyk, Maciej Skomski, Piotr Balicki i Wojciech Tomaszewicz. Trener: Andrzej Saczko.

Cztery dni po wywalczeniu awansu do finału krajowego gimnazjady uczniowie PG nr 1 reprezentowali MMKS Kędzierzyn-Koźle podczas otwartych mistrzostw Krakowa młodzików. Aż czterech pięcioboistów z naszego miasta zakończyła zawody w pierwszej dziesiątce.

Na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Kocot, który na swoim koncie zapisał 2893 punkty. Drugi z wynikiem 2587 punktów był Jakub Panek, a tuż za podium zawody ukończył Kevin Gołombek, który zdobył 2371 punktów. Na siódmym miejscu z dorobkiem 2058 punktów sklasyfikowano Adama Polewajczyka.

Kędzierzynianie uzyskali tez bardzo dobre rezultaty w poszczególnych konkurencjach. Mateusz Kocot uzyskał 1,86 m w konkursie skoku wzwyż, co plasuje go na drugim miejscu w Polsce w kategorii młodzika. Jakub Panek startujący na dystansie 110 m ppł. uzyskał czas 16,13 s, co jest aktualnie trzecim rezultatem w kraju.

Startując w barwach MMKS Kędzierzyn-Koźle młodzi lekkoatleci świetnie zaprezentowali się w otwartych mistrzostwach Krakowa młodzików