poniedziałek, 16 września 2024 21:41

Trzecia edycja Biegu Pamięci Powstań Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu. ZDJĘCIA

Kędzierzynianin Jacek Sobas zwyciężył w wyścigu na dystansie 10 kilometrów, który odbył się w ramach trzeciej edycji Biegu Pamięci Powstań Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu. W rywalizacji na dystansie o połowę krótszym bezkonkurencyjny był Paweł Stania z Opola.

Zorganizowana przez klub sportowy Koziołek impreza w Śródmieściu rozpoczęła się od rywalizacji dzieci. Po nich przyszedł czas na zmagania rodzin. O godzinie 14 na trasę biegu wystartowali uczestnicy wyścigu na 5 kilometrów. Jako pierwszy na mecie zameldował się Paweł Stania, drugi był Piotr Stefanides z Kędzierzyna-Koźla, a na najniższym stopniu podium stanął inny kędzierzynianin, Mateusz Kopeć.

Najszybszą kobietą okazała się Izabela Maj-Dziubańska z Pyskowic, która wyprzedziła Irenę Pakosz z Januszkowic i Kingę Kuczyńską z Kędzierzyna-Koźla.

W biegu głównym na dystansie 10 kilometrów bezkonkurencyjny był kędzierzynianin Jacek Sobas, który wyprzedził dwójkę opolan: Sebastiana Stemplewskiego i Szymona Wąsowicza. Wśród pań zwyciężyła Magdalena Balcerak z Kędzierzyna-Koźla, a kolejne miejsca na podium zajęły: Barbara Popek z Jastrzębia-Zdroju i Anna Żukowska z Nysy.