poniedziałek, 16 września 2024 21:43

Piłkarskie wicemistrzostwo województwa dla dziewczyn z Publicznego Gimnazjum nr 5

Reprezentacja dziewcząt z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu zajęła drugie miejsce w finale wojewódzkim turnieju piłki nożnej. Zawody rozegrano dziś w Głogówku.

Podopieczne trenera Jana Węgrzyna jechały do Głogówka w niezbyt dobrych nastrojach. Część zawodniczek bezpośrednio przed finałami miała problemy zdrowotne, co nie odbiło się bez echa na ich dyspozycji fizycznej. Turniej rozpoczął się najgorzej jak tylko mógł. w pierwszym meczu zawodów kędzierzynianki natrafiły na murowane faworytki do złotego medalu - zespół z Brzegu. Mimo ambitnej walki nasze dziewczyny musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając 0:4.

Drużyna z PG nr 5 nie załamała się po fatalnym początku i już w drugim spotkaniu pokonała drużynę z Opola. W ostatnim meczu turnieju zespół Jana Węgrzyna mierzył się z gospodyniami zawodów. Kędzierzynianki potrzebowały zdobyć pełną pulę punktów, aby myśleć o zajęciu drugiego miejsca. Sztuka ta udała się. PG nr 5 po świetnej grze zwyciężyło 4:1 i wywalczyło wicemistrzostwo województwa.

- Bardzo się cieszę z postawy moich zawodniczek, które dały dziś z siebie 110 procent swoich możliwości. Czasu na odpoczynek mamy jednak niewiele, bo już w niedzielę zarówno zespół dziewczyn, jak i chłopców weźmie udział w mistrzostwach makroregionu, które zostaną rozegrane w Chorzowie - powiedział Jan Węgrzyn.

Skład zespołu PG nr 5: Patrycja Tomczyk, Dominika Chrzanowska, Dominika Kwaśnik, Wiktoria Podlodowska, Maja Owsiańska, Natalia Koptoń, Monika Klita, Maja Jaroszek, Daria Stanisławska, Katarzyna Botulińska. Trener: Jan Węgrzyn.