Tegoroczna majówka w Parku Pojednania potrwa aż cztery dni. Na mieszkańców czekają koncerty, występy i wiele innych atrakcji .
Pierwszego dnia spotykamy się z uczestnikami kół i sekcji zainteresowań, działających w Miejskim Ośrodku Kultury.
O godz. 20.00 - premiera programu muzycznego w wykonaniu Studia Piosenki MOK. "Tribute to Sting" to najpopularniejsze utwory, takie jak:
"Englishman in New York", "Fragile", "Shape of my Heart", "Desert Rose" i inne.
1 maja sporo atrakcji dla najmłodszych i niezła dawka muzyki tanecznej, za sprawą zespołów: "Players", "Mega Dance, czy "Zgredybillies".
2 maja - IV edycja KOZ ALL MUSIC FESTIVAL, podczas którego usłyszymy 11 zespołów z całej Polski. W jury festiwalu zasiądzie między innymi Bartas Szymoniak. Zwycięzca całego festiwalu otrzyma główna nagrodę - 6000 zł i występ podczas Dni Miasta Kędzierzyna-Koźla.
O 21.00 - koncert Bartasa Szymoniaka i Michała Parzymięso - będzie to projekt BeatRock.
Wokalista a zarazem beatboxer, jeden z prekursorów tej sztuki w naszym kraju. Nakładem S.P. Records ukazał się jego debiutancki album zatytułowany „Miliony oszukanych dziewcząt i chłopców”.Koncerty Bartasa, to wyjątkowe, niespotykane dotąd na polskiej scenie połączenie wokali, beatboxu i akustycznego rocka w wykonaniu duetu który tworzy z gitarzystą i wokalistą - Michałem Parzymięso. Tę fuzję, Artysta określa po prostu jako beatrock.Większość materiału na debiutancką płytę została zarejestrowana we wnętrzach świątyni. To 10 utworów celnie opisujących dzisiejszą rzeczywistość. W nagraniach po za zespołem - Patrykiem Walczakiem, Jackiem Długoszem oraz braćmi Łukaszem i Kamilem Rylskimi wzięli udział min. Andrzej Izdebski,Tomasz Rożek ,Sławek Pietrzak, Skubas, Sławek Uniatowski, gościnnie zaśpiewała również Georgina Tarasiuk. Płyta znalazła się w zestawieniu najlepszych albumów 2015 roku portali All About Music i Imperioz.pl. Pod koniec maja 2015 r. singiel "Nagi", trafił na listę przebojów Programu 3 Polskiego Radia.Bartas, doświadczenie sceniczne zbierał jako wokalista legendarnego - Sztywnego Pala Azji ( 2007 - 2015 ). Jest także laureatem popularnego "Idola".
3 maja - będzie patriotycznie
Punktualnie o godz. 13.30 w Kościele pw. św. Mikołąja uroczysta Msza św. za Ojczyznę, na którą zapraszają: Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle i Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego.
O godz. 14.00 koncert organowy w parafii pw. św. Piusa X i św. Marii Goretti „Barwy Klasyki – Muzyka Organowa i Kameralna”
Koncert w wykonaniu Warszawskiego Duetu Akordeonowego w składzie: Piotr Kopietz – akordeon, akordina ; Jacek Małachowski – akordeon ; oraz Michał Białko – organy. Warszawski Duet Akordeonowy oraz Michał Białko proponują repertuar obejmujący oryginalne kompozycje na organy oraz autorskie opracowania utworów muzyki klasycznej na duet akordeonowy – od Baroku, przez Romantyzm, aż do XX-wiecznych kompozycji reprezentujących różne style muzyczne. Niezwykły koncert muzyki poważnej na organy oraz dwa akordeony koncertowe (solo, w duecie i w trio) – instrumenty wydawałoby się odległe stylistyczne, jednak przy bliższym poznaniu bardzo do siebie podobne i spójne sonorystycznie. W programie koncertu m.in.: J.S. Bach, F. Mendelssohn-Bartholdy, M. Musorgski, W. Zołotariew oraz P. Kopietz
Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, telewizji i radia. Więcej na www.piotrkopietz.art.pl
Jacek Małachowski – akordeonista i kameralista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Jerzego Jurka. Swoje umiejętności doskonalił ponadto na Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Jest laureat kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Dwukrotny Stypendysta Prezesa Rady Ministrów oraz fundacji J & S Pro Bono Poloniae. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych, a także jako muzyk sesyjny w Polsce i za granicą. Nagrywa dla rozgłośni radiowych w Polsce i za granicą. Współpracuje również z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Michał Białko – muzyk i pedagog. Urodził się w Krakowie i z wyróżnieniem ukończył studia na tutejszej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Andrzeja Białko. Jest także absolwentem Conservatorium van Amsterdam w klasie organów prof. Pietera van Dijka. Ponadto uczestniczył w kursach mistrzowskich pod kierunkiem m.in: Joachima Grubicha, Juliana Gembalskiego, Gerharda Gnanna, Bernarda Haasa, Lorenzo Ghielmiego, Jacquesa van Oortmerssena, Jaroslava Tumę i Davida Titteringtona. Zdobywca II nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Organowym „Mendelssohn – Eben” w Krakowie. Koncertował jako solista i kameralista w Polsce (festiwale w Tyńcu, Leżajsku, Katowicach, Krakowie, Nowym Sączu, Oświęcimiu i Gdańsku) oraz w Austrii, Holandii, Portugalii, na Litwie i we Włoszech. Współpracował również z Capellą Cracoviensis, Krakowskim Chórem Kameralnym oraz Filharmonią Krakowską. Obecnie prowadzi klasę organów i improwizacji organowej w PSM II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie oraz współtworzy kilka zespołów kameralnych.
O godz. 18.00 koncert tenora - Czesława Jakubca
Czesław Jakubiec jest absolwentem wydziału wokalno - aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi. Właśnie w okresie studenckiej śmiałości i młodzieńczych ideałów zrodził się ambitny pomysł, aby bawić i zarażać innych muzyką klasyczną. Jego występy to zaskakujące połączenie muzyki, humoru i interaktywnej zabawy. Udowadnia, że artystyczne może być popularne. Wszystko w jednym: filharmonia w kabarecie, jeżeli opera to komiczna, śpiew przerywany wybuchami śmiechu! Muzyka poważna - poważną być już nie może!
Twórczość muzyczno - kabaretowa zaowocowała wieloma ciekawymi zaproszeniami i nowymi projektami:
•przez dwa lata brał udział w kabaretowej serii reklam Orlenu z cyklu "Pan Kierowca i...",
•był stałym gościem "Kabaretowego Klubu Dwójki" - programu cyklicznie realizowanego przez TVP2,
•uczestnik półfinałów programu "Mam Talent" w 2010 r.
•był gościem specjalnym jednego z odcinków "Niani" (produkcja: TVN),
•kilkakrotnie koncertował na "Dniach Polskich" w Austrii, Szwajcarii i Włoszech a na specjalne zaproszenie Chopin Theatre gościł z koncertem noworocznym do Chicago,
•w ciągu swojej kilkuletniej działalności zagrał ponad 300 koncertów zarówno biletowanych jak i dla firm.
Jest laureatem między innymi:
•pierwszego miejsca Rybnickiej Jesieni Kabaretowej "One Ryj show" w 2010 r. w Rybniku,
•pierwszego miejsca Piosenki Kabaretowej "OBORA" 2007 r. w Poznaniu,
•pierwszego miejsca Konkursu Kabaretowego "MULATKA" w latach 2007 i 2009 w Ełku,
•pierwszego miejsca Piosenki Kabaretowej "OSPA" 2008 r. w Ostrołęce,
•drugiego i trzeciego miejsca "Lidzbarskich Wieczorów Satyry i Humoru" w latach 2007 i 2009 r. w Lidzbarku Warmińskim,
•drugiego miejsca na Konkursie Kabaretowym "DEBEŚCIAK" w 2009 r. w Dąbrowie Górniczej,
•Wyróżnienie w konkursie Piosenki o Melodyjną Nagrodę im. Artura - "Rybnicka Jesień Kabaretowa" - Rybnik, październik '09
niedziela, 24 listopada 2024 10:16
Napisz komentarz
Komentarze