Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 12:08
Reklama
Reklama
Reklama

Młody chemiku, szykuj kolby! Konkurs na najciekawsze doświadczenie chemiczne

Klaster Chemii Specjalistycznej Chem-Ster oraz Zespół Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu organizują konkurs „Młody All-Chemik” i Spotkanie Młodych Chemików. Cel to zaszczepienie w młodych ludziach miłości do probówek, odczynników, wzorów i reakcji, aby kiedyś być może związali swoje życie zawodowe z sektorem chemicznym, na którym nadal opiera się gospodarka Kędzierzyna-Koźla.

Konkurs i spotkanie to kontynuacja działań w ramach „Programu kształcenia kadr dla branży chemicznej”, które są ukierunkowane na zwiększenie powiązania systemu edukacji i umiejętności osób z potrzebami rynku pracy. Jednym z elementów programu są działania „Młody All-Chemik”, który poprzez zabawę promuje chemię wśród młodych ludzi i ich rodziców.

Konkurs „Młody All-Chemik” i Spotkanie Młodych Chemików, które odbędzie się 1 czerwca w auli Zespołu Szkół nr 3, organizowane są już po raz drugi. Cele konkursu to rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania chemią, promowanie i propagowanie przyjaznej chemii poprzez zabawę, wyszukiwanie uczniów utalentowanych w zakresie chemii, upowszechnianie i poszerzanie wiedzy chemicznej wśród młodzieży gimnazjum oraz zwiększanie powiązania systemu edukacji i umiejętności osób z potrzebami rynku pracy.

Przedmiotem Konkursu jest zaprezentowanie Komisji Konkursowej ciekawego oraz oryginalnego doświadczenia chemicznego. Termin składania prac konkursowych do dnia 23 maja 2016 roku. Rozstrzygnięcie konkursu w dniu 30 maja 2016 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas „Spotkania Młodych Chemików”. Do konkursu mogą przystąpić 3-osobowe zespoły uczniów  klas szkół gimnazjalnych. Każda szkoła może oddelegować tylko jeden zespół.

POBIERZ REGULAMIN KONKURSU

W zeszłym roku konkurs „Młody All-Chemik” wygrała praca przygotowana przez uczniów Publicznego Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu poświęcona otrzymywaniu gazów z odpadów wapienno-metalowych. Drugie było PG nr 2 z Kędzierzyna-Koźla z prezentacją opowiadającą o tym, jak dzięki znajomości chemii ludzie ułatwiali sobie życie już w epoce renesansu. Natomiast trzecia nagroda powędrowała do PG nr 1 w Nysie za pracę „Atomy się mszczą”.
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ