Wczoraj, tuż po godzinie 18:00 dyspozytor numeru alarmowego otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało że z mostu Długosza nad rzeką Odrą w Kędzierzynie-Koźlu chce skoczyć mężczyzna. Na miejsce zostali skierowani policjanci, strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego.
Kiedy służby dotarły na miejsce, mężczyzna stał za barierką mostu, wychylając się nad powierzchnię wody krzyczał, by nikt się do niego nie zbliżał. Funkcjonariusze nawiązali z nim rozmowę, starając się go uspokoić i odwieść desperackich zamiarów.
W trakcie interwencji 46-latka zagadał przechodzący w pobliżu mężczyzna. Funkcjonariusze wykorzystując jego chwilową nieuwagę, szybko go złapali i pomimo, że się wyrywał, bezpiecznie wyciągnęli za barierkę.
Mężczyzna był nietrzeźwy. Przybyła na miejsce załoga pogotowia udzieliła mu pomocy medycznej. Po badaniach 46-latek został doprowadzony do wytrzeźwienia.
Słowa podziękowania kierujemy do przechodnia, który nawiązał rozmowę z 46-latkiem oraz do osób, które powiadomiły służby ratunkowe o zaistniałej sytuacji. Ich czujność i szybka reakcja były kluczowe dla skutecznej interwencji, która zapobiegła tragedii.
Pamiętajmy, że w sytuacji, kiedy potrzebujemy pomocy, możemy zwrócić się do instytucji, które jej udzielą. Z naszymi problemami nie jesteśmy sami. Wokół nas są ludzie, którzy chcą i potrafią pomóc w różnych sytuacjach.
Przypominamy, że cały czas działa - pod wskazanym linkiem - całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Jest to bezpłatna pomoc telefoniczna, mailowa lub za pomocą czatu, udzielana 7 dni w tygodniu przez dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych. Uruchomiona została przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.
Projekt ten realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia. Jego celem jest pomoc osobom znajdującym w stanie kryzysu psychicznego z powodu np. śmierci, utraty pracy, rozwodu, lub zaginięcia bliskiej osoby, oraz zapobieganie depresji, samobójstwom i innym zachowaniem autodestrukcyjnym. Pomoc ta skierowana jest do osób w każdym wieku.



Źródło: Policja w Kędzierzynie-Koźlu
Napisz komentarz
Komentarze