Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 2 kwietnia 2025 22:21
Reklama
Reklama
Reklama

Wózki masarskie ze stali nierdzewnej – trwałość i łatwe manewrowanie

Wózki masarskie to urządzenia transportowe przeznaczone do bezpiecznego przemieszczania surowców i gotowych produktów mięsnych na krótkie odległości. Znajdują zastosowanie w różnego rodzaju zakładach przetwórstwa żywności i w przedsiębiorstwach masarskich. Wózki tego typu są wykorzystywane głównie do produkcji farszu i efektywnego załadunku surowca do maszyn produkcyjnych. W zależności od zastosowania i funkcji różnią się od siebie konstrukcją i dodatkowymi elementami. Wózki masarskie ze stali nierdzewnej produkowane przez firmę Brokelmann są odporne na korozję, chemikalia, uszkodzenia mechaniczne i intensywne użytkowania. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?
Wózki masarskie ze stali nierdzewnej – trwałość i łatwe manewrowanie

Rodzaje wózków masarskich

W nowoczesnych masarniach i w rzemieślniczych zakładach mięsnych wykorzystuje się m.in. wózki do farszu wyposażone w dziób wylewowy. Modele tego typu umożliwiają precyzyjne dozowanie zawartości podczas załadunku surowców do maszyn. Ponadto wózki z dziobem wyróżniają się łatwą obsługą, stabilnością i wysokim poziomem bezpieczeństwa w trakcie transportu.

Brokelmann to producent urządzeń i wyposażenia ze stali nierdzewnej, w tym wózków masarskich z okapnikiem. W tych modelach zastosowano dodatkową osłonę, która skutecznie izoluje zawartość od otoczenia, a co za tym idzie, nie dopuszcza do wychłodzenia np. farszu. Dodatkowo klapa zabezpiecza zawartość przed zanieczyszczeniami z otoczenia. W asortymencie producenta można również znaleźć wózki masarskie ze stali nierdzewnej, w których zastosowano system przechowywania zbiorników do farszu. Takie rozwiązanie pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej i usprawnienie procesu logistycznego wewnątrz zakładu.

Wózki masarskie ze stali nierdzewnej z wbudowaną wagą

Oprócz standardowych modeli Brokelmann produkuje również wersje z wbudowaną wagą, pozwalającą na precyzyjne ważenie surowców i półproduktów wykorzystywanych w trakcie produkcji. Urządzenia tego typu wyróżniają się wolnostojącą konstrukcją, łatwą obsługą i intuicyjnym użytkowaniem. Wózki masarskie ze stali nierdzewnej z wagą mogą obsługiwać obciążenia nawet do 300 kg.

Elektroniczny system wagowy został opracowany we współpracy z renomowaną firmą Giropes, gwarantującą najwyższą dokładność pomiarów. Podczas procesu produkcyjnego każdy może mieć wpływ na jakość i koszty produktu. Wbudowany system ważenia pozwala na łatwą integrację z siecią zakładową. Możliwość automatyzacji pomiarów i zdalny monitoring zapewniają pełną kontrolę nad całym procesem, eliminując ryzyko popełnienia błędów przez pracowników. Kolejną zaletą wózków Brokelmann jest podwójna waga kontrolna, która umożliwia ustawienie dwóch poziomów kontroli masy w jednym cyklu produkcyjnym. Takie rozwiązanie pozwala na jednoczesne monitorowanie różnych etapów produkcji, zwiększając tym samym wydajność. Kolejną praktyczną funkcją jest automatyczne tarowanie początkowe, które eliminuje konieczność ręcznego zerowania. Ta funkcja nie tylko przyspiesza pracę, ale również eliminuje pomyłki w dynamicznych środowiskach produkcyjnych.

Wózki masarskie z wbudowaną wagą – pozostałe funkcje

Masarskie wózki Brokelmann z wagą mają wbudowany system wyjmowania, umożliwiający odejmowanie masy pojemnika lub samego wózka od całkowitej wagi. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać dokładne wyniki pomiarów bez zbędnych obciążeń, np. w miejscach, gdzie są wykorzystywane wózki o różnej masie własnej. Kolejną praktyczną funkcją jest ta, która pozwala na sprawne zliczanie elementów na podstawie masy referencyjnej. Dzięki temu możliwe jest szybkie i efektywne monitorowanie ilości produktów w trakcie produkcji. 

Wózki masarskie Brokelmann są wyprodukowane ze stali nierdzewnej AISI 304, którą wyróżnia wysoka odporność na korozję, chemikalia, zmienne temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Nieporowata powierzchnia ułatwia czyszczenie i dezynfekcję wszystkich elementów wózków.

– Artykuł sponsorowany

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ