Utworzenie placówki miało na celu ułatwienie dostępu do tych usług oraz zmniejszenie kolejek w jedynym działającym biurze paszportowym w województwie. Jako główny argument odmowy podano kwestie finansowe związane z utrzymaniem placówki, mimo iż w innych regionach podobne biura funkcjonują w mniejszych miejscowościach.
- Utworzenie takiego biura paszportowego wiąże się nie tylko z infrastrukturą lokalu, który musielibyśmy zapewnić, ale również z wyposażeniem stanowisk pracy w specjalistyczny sprzęt informatyczny, a także w wygospodarowanie środków na kadrę pracowniczą - powiedziała w rozmowie z TVP Opole Anna Bartoszek-Dec, dyrektor wydziału spraw obywatelskich i cudzoziemców Urzędu Wojewódzkiego w Opolu.
W czwartek nasza redakcja skierowała pytania do wojewody w tej sprawie, jednak do momentu publikacji artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi:
- Jakie były główne przesłanki odmowy utworzenia biura paszportowego w Kędzierzynie-Koźlu?
- Czy wojewoda brał pod uwagę argumenty przedstawione przez władze miasta, w szczególności dotyczące liczby funkcjonujących biur paszportowych w innych województwach?
- Czy planowane są w przyszłości jakiekolwiek zmiany w organizacji obsługi paszportowej w województwie opolskim?
Pomimo negatywnej opinii wojewody, władze Kędzierzyna-Koźla nie zamierzają rezygnować z planów utworzenia biura paszportowego, argumentując chęć partycypowania w kosztach. Gmina podejmie kroki w celu odwołania się od tej decyzji.
Napisz komentarz
Komentarze