Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 22 grudnia 2024 02:11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tym uczniom z uprzejmością do twarzy. Tydzień życzliwości w "Dziewiątce"

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu już po raz trzeci zorganizowała wyjątkową akcję „Z uprzejmością mi do twarzy”, która nawiązuje do obchodzonego 21 listopada Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

Wydarzenie organizowane przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 9 jest inicjatywą psychologa szkolnego Patrycji Krasińskiej, pedagoga Alicji Naskręt i pedagoga specjalnego Mileny Chromczak. 

Akcja trwała cały tydzień i obfitowała w interesujące inicjatywy, które angażowały zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Jednym z najbardziej lubianych elementów był słoik życzliwości – specjalne miejsce, do którego można było wrzucać kartki z miłymi przesłaniami dla wybranych osób. 

W czasie trwania wydarzenia szkolne korytarze zmieniły się w przestrzeń pełną pozytywnych przekazów. Uczniowie mogli zrywać zawieszone na ścianach motywujące hasła i przekazywać je swoim kolegom. Z kolei nauczycielki z słoikami pełnymi życzliwych cytatów i motywujących słów wędrowały po szkole, roztaczając pozytywną energię i zachęcając do uśmiechu.

Szczególnym akcentem tegorocznej edycji były „bransoletki mocy” – samodzielnie tworzone przez uczniów na przerwach. Każda bransoletka zawierała optymistyczne hasła, takie jak „Jesteś super”, „Uśmiechnij się” czy „Dam radę”. Pomysł narodził się podczas spotkania z Julią Puk, ósmoklasistką, która pełni rolę koordynatorki kampanii. Tworzenie bransoletek nie tylko rozwijało kreatywność, ale także wzmacniało więzi między uczniami i budowało poczucie wspólnoty. Te niewielkie, kolorowe ozdoby szybko stały się symbolem akcji, przypominając o sile pozytywnych słów i gestów.

Tegoroczna edycja akcji „Z uprzejmością mi do twarzy” poświęcona była również zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży. W ramach kampanii, którą wspiera zespół do spraw pomocy psychologiczno-pedagogicznej, uczniowie klas 4-8 zostali zaangażowani w comiesięczne zadania. Dzięki takim inicjatywom szkoła nie tylko promuje życzliwość, ale także pomaga rozwijać empatię i troskę o dobrostan psychiczny całej społeczności szkolnej.

Organizatorzy zapewniają, że wydarzenie powróci w przyszłym roku, a kolejna edycja będzie jeszcze ciekawsza.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Romek wieśniak 14.12.2024 13:52
U mnie w podstawówce w latach 80" tych to była codzienna walka o przetrwanie.Kilkanaście agresywnych dzieci z rodzin patologicznych terroryzowało całą szkołę.Wbicie ołówka,cyrkla w rękę to była norma,bójki w kiblu,bójki po szkole.Nauczyciele reagowali opieszale i bezskutecznie,patole potrafiły ich obrażać bez konsekwencji.Normalne dzieci nie zgłaszały aktów agresji bo wiedziały że nauczyciele nie pomogą. Teraz to by chyba nie przeszło,ale te 40 lat temu to inne czasy były ogólnie,przemoc w szkołach,na ulicach,osiedlach,Piasty,Pogorzelec,pełno młodych bandytów. Teraz to by chyba nie przeszło

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ