Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 11:28
Reklama
Reklama
Reklama

Otyłość, zdrowie serca i prawa pacjenta pod lupą. Kolejna edycja "Klubu Pacjenta"

W Kędzierzynie-Koźlu odbyło się kolejne spotkanie „Klubu Pacjenta”, które przyciągnęło mieszkańców zainteresowanych tematyką zdrowia i praw pacjentów. Wydarzenie, zorganizowane przez Fundację „Z sercem do Pacjenta”, odbyło się dziś w Domu Kultury „Chemik” . Tradycyjnie przyciągnęło wielu mieszkańców miasta, którzy chętnie poddawali się badaniom i wysłuchiwali rad specjalistów.
Otyłość, zdrowie serca i prawa pacjenta pod lupą. Kolejna edycja "Klubu Pacjenta"

Spotkanie otworzył wykład dr. n. med. Janusza Prokopczuka, kardiologa i ordynatora Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. Ekspert przedstawił zgromadzonym problematykę otyłości jako przewlekłej choroby mającej wpływ na zdrowie serca i całego układu krążenia. Dr Prokopczuk podkreślił, że otyłość znacząco zwiększa ryzyko zawałów serca, udarów oraz schorzeń kręgosłupa.

Musimy podejść do leczenia otyłości z konkretnym planem. Chcemy propagować zdrowe odżywianie i uczyć pacjentów tworzenia długofalowych strategii walki z nadwagą – zaznaczał.

Drugim punktem programu była prelekcja Wiktorii Uciekciak-Gorgol, radcy prawnego z Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, która przybliżyła temat Funduszu Kompensacyjnego Zdarzeń Medycznych. 

Dzięki funduszowi pacjenci mogą w prostszy sposób dochodzić swoich praw w przypadku zdarzeń medycznych związanych z leczeniem szpitalnym. To istotny krok, który ułatwia procedury i skraca czas oczekiwania na rekompensatę – wyjaśniała.

Przedstawiciel patrona akcji, Aurelia Stępień, kierownik Wydziału Oświaty, Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu nie ukrywała zadowolenia, że po raz kolejny starostwo może być częścią tej inicjatywy.

Bardzo się cieszę, że jesteśmy częścią kolejnego „Klubu Pacjenta”, ponieważ każda edycja porusza bardzo ważne problemy dotyczące nas wszystkich. Dzisiejsza edycja, skupiająca się na otyłości, pokazuje, że tylko 1% osób zmagających się z otyłością decyduje się na leczenie. Jako starostwo chcemy wspierać takie inicjatywy i być obecni w działaniach, które mają realny wpływ na zdrowie mieszkańców – podkreślała.

Uczestnicy mieli możliwość skorzystania z szeregu darmowych badań oraz konsultacji zdrowotnych. W ofercie znalazły się m.in. pomiar ciśnienia krwi, saturacji, poziomu cukru oraz analiza składu ciała. Specjaliści wykonywali również badania EKG i przegląd lekowy, a dodatkowo udzielali porad dotyczących programów profilaktycznych wspierających zdrowy tryb życia.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Robert 20.11.2024 22:25
Otyłość to choroba. A objawia się tym że wszystko smakuje. Wszystko oprócz sałatek. Grubasy nawet jak idą to zawsze coś jedzą. Takie tankowanie w powietrzu. To nie jest choroba.

Iwett 20.11.2024 11:04
To bardzo ważny temat, otyłość to choroba teraźniejszości i trzeba z nią walczyć. Sama byłam kidyś przy kości teraz prowadzę zdrowy styl życia zamieniłam gazowane napoje na cisowiankę a niezdrową żywność na owoce, warzywa, kasze i inne wartościowe produkty

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ