niedziela, 8 września 2024 02:31

Chłopcy z PSP nr 11 mistrzami województwa w piłce siatkowej. ZDJĘCIA

Drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 po raz piąty z rzędu została mistrzem województwa w piłce siatkowej chłopców. W turnieju finałowym rozegranym we własnej hali podopieczni Marcina Nurskiego zwyciężyli wszystkie trzy mecze, nie tracąc ani jednego seta.

W najlepszej czwórce tegorocznych mistrzostw województwa w piłce siatkowej chłopców znalazły się aż trzy zespoły z naszego miasta. Oprócz gospodarzy z PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle reprezentowały ekipy z PSP nr 9 oraz PSP nr 19. Stawkę uzupełniła drużyna ze szkoły podstawowej nr 3 z Nysy.

Faworytem turnieju była ekipa PSP nr 11. Podopieczni Marcina Nurskiego w ostatnich siedmiu edycjach imprezy aż sześciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Po dwóch bratobójczych zwycięstwach nad ekipami z Kędzierzyna-Koźla Jedenastka zmierzyła się w ostatnim meczu turnieju z drużyną z Nysy.

Oba zespoły wcześniej nie straciły nawet seta, więc mecz ten decydował o końcowym układzie tabeli. Niespodzianki nie było. Niesieni żywiołowym dopingiem swoich szkolnych kolegów i koleżanek zawodnicy Jedenastki bez większych problemów rozprawili się z przeciwnikiem 2:0.

Kędzierzynianie będą reprezentować nasze województwo podczas finału krajowego rozgrywek, który odbędzie się pod koniec maja w Głuchołazach. Zawodnicy Marcina Nurskiego będą chcieli nawiązać do sukcesu sprzed dwóch lat, kiedy to Jedenastka wywalczyła tytuły Mistrzów Polski.

Zwycięska drużyna PSP nr 11 grała w składzie: Mateusz Fedorowicz, Tomasz Gawron, Piotr Jakubczyk, Michał Koneczny, Bartosz Mitura, Arkadiusz Pągowski, Jakub Peljan, Filip Wawryńczuk, Dariusz Wieczorek, Filip Ziółkowski. Trener: Marcin Nurski.