piątek, 11 października 2024 12:26

Ratownicy MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle zdobyli 21 medali na zawodach Grand Prix Polski w Ostrołęce

„Oczko” ratowników wodnych z Kędzierzyna-Koźla. Zawodnicy MUKS WOPR wypływali 21 medali podczas zawodów z cyklu Grand Prix Polski. Zmagania, w których udział wzięło ponad 130 sportowców z 13 klubów rozegrane zostały na pływalni w Ostrołęce.

Nasze miasto reprezentowała 14-osobowa ekipa. Podopieczni trenerów Bogdana Stańczyka i Jędrzeja Janyka wygrali klasyfikację medalową w kategorii juniorów, zajęli drugie miejsce w kategoriach open, senior i junior młodszy, a młodzicy uplasowali się na trzeciej pozycji. Na tak doskonały rezultat złożyło się 11 złotych, 2 srebrne i 8 brązowych krążków.

Podczas zawodów rozegrano następujące konkurencje: 50 m holowanie manekina, 100 m ratowanie manekina w płetwach, 50 m ratowanie manekina w płetwach, 100 m ratowanie kombinowane, 100 m ratowanie manekina z pasem, 200 m z przeszkodami, 100 m z przeszkodami.