Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 18:09
Reklama
Reklama
Reklama

Powstanie lista słabych punktów w ochronie przeciwpowodziowej Kędzierzyna-Koźla i powiatu, aby jeszcze lepiej się zabezpieczyć

Odra obniżyła się poniżej stanu alarmowego, nie ma już zagrożenia powodziowego, to więc czas na pierwsze podsumowania i wnioski. Samorządowcy zapowiadają stworzenie zbiorczego dokumentu, w którym wskazane zostaną słabe punkty naszej obrony przeciwpowodziowej, aby jeszcze lepiej zabezpieczyć Kędzierzyn-Koźle i powiat.

Gmina Bierawa to konieczność kompleksowego stworzenia zabezpieczeń przeciwpowodziowych. W Kędzierzynie-Koźlu słabym punktem okazała się północna część miasta, a więc osiedle Rogi, gdzie musiano wzmocnić wały , i dalej już Poborszowie na terenie gminy Reńska Wieś - tam utworzono prowizoryczną zaporę. W obu akcjach pomagali mieszkańcy. 

- Jest wiele tematów, które teraz ćwiczyliśmy, które wyszły w trakcie sytuacji związanych z wysoką wodą, mamy spostrzeżenia i umówiliśmy się ze służbami oraz wójtami, że jak to wszystko opadnie, załatwimy kwestie związanie z szacowanie i odszkodowaniami, siądziemy wspólnie i to wszystko zbierzemy. Będziemy starali się we własnym gronie coś ulepszyć, a z drugiej strony wskazać władzom województwa, rządowym tematy, które powinno się zrealizować. To między innymi dokończenie obwałowań - mówi starosta Artur Maruszczak.

Materiał wideo:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Wodnik szuwarek 21.09.2024 12:12
Ble ble ble. Pieniążki chlipać. Praca wykonywana paszczą. Gadanie nic nie boli. Gdzie Królowa łez?

*** 20.09.2024 22:17
Chcę podziękować wszystkim służbom, instytucjom organizacjom i przede wszystkim ludziom, którzy bezpośrednio i pośrednio byli zaangażowani w obronę naszego miasta i terenów ościennych przed powodzią i jej najgorszymi skutkami. Duże podziękowanie też za sprawne i rozsądne zarządzanie zbiornikiem w Raciborzu Dolnym, co z pewnością wielu ludzi i wiele miejscowości ochroniło przed ogromną katastrofą! Moje myśli są teraz ze wszystkimi, którzy niestety nie byli chronieni przez taką lub podobną infrastrukturę.

Mada 20.09.2024 22:05
Słabym punktem to są drogi w powiecie.A na pewno przy zamkniętej DP1404

Karolina 20.09.2024 20:47
Co te cepy maja z tym trzymaniem rączek na dziwaczne sposoby? Jakieś szkolenia przechodzą w tym temacie?

Pet 20.09.2024 19:46
Czy na liscie bedzie, marne zarzadzanie tej smiesznej brtgady kryzysowej i kijowa komunikacja?

Prawda 20.09.2024 18:06
Po opadzie wód trzeba wyciągnąć wnioski i poprawić to co zostało nie zrobione. - budowa brakującego lub za niskiego obwałowania, - czyszczenie dna koryta Odry a także potoków i rowów meljioracynych na terenie miast i okolic w celu zwiększenia przekroju koryta czyli przepustowości... - przegląd i remont istniejących wałów w celu wzmocnienia konstrukcji. - przegląd i remont urządzeń hydrotechnicznych ; klapy, zasuwy itp. - prace przy Linecie, Golce, Młynówce w celu zwiększenia bezpieczeństwa Koźla, Kożla Portu, Klodnicy itd. - wymusic zmianę decyzji Wód Polskich w sprawie polderu Kotlarnia. Nie można z tym wzlekać gdyż sytuacja może się powtórzyć czego nie chcemy.... MY mieszkańcy musimy się czuć bezpiecznie.

Nowy to zdziwiony 20.09.2024 15:02
To takiej listy nie ma od 1997 Roku?

stary 20.09.2024 21:46
zapytaj Fąfarę

Kostek 20.09.2024 13:48
Tylko po co? Przecież dla ministry Urszuli Zielińskiej jeszcze niedawno budowa zbiorników i infrastruktury przeciwpowodziowej w dobie susz, za grube miliony była "antyinwestycją", a według premiera "prognozy nie były przesadnie alarmujące" mimo, że alerty przychodziły już kilka dni przed powodzią. Ludzie obudźcie się! Na kogo oddajecie swoje głosy?!

ArtK 20.09.2024 12:54
Ta lista słabych punktów, powinna zostać upubliczniona a społeczeństwo powinno mieć ciągły i nieograniczony dostęp do postępu prac.

55+żonka 20.09.2024 12:51
Takie audyty i wnioski po powodzi, to obowiązek każdej władzy! Będziemy trzymać rękę na pulsie aby to nie było tylko tcze gadanie a realne działanie władzy.

art 21.09.2024 19:00
pisze się czcze gadanie nieuku.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ