W ostatnich latach, podczas gwałtownych ulew, budynek szpitala kilkukrotnie ucierpiał w wyniku wdzierającej się wody, co doprowadziło do poważnych utrudnień w funkcjonowaniu ośrodka medycznego.
W ramach prewencji, technicy szpitalni już rozpoczęli przygotowania do zabezpieczenia terenu. Pracownicy rozstawiają worki z piaskiem wokół najbardziej narażonych na zalania części budynków. Działania te mają na celu zminimalizowanie ryzyka przerwania pracy szpitala oraz zapewnienie bezpieczeństwa pacjentów i personelu.
W ramach dodatkowych środków zapobiegawczych, szpital jest w stałym kontakcie ze strażą pożarną. Strażacy będą gotowi niezwłocznie interweniować w przypadku kryzysowej sytuacji.
- Nie zakładamy scenariusza, w którym Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna przestaną działać. Wczoraj uzgodniliśmy, że straż pożarna i policja będą nas wspierać, aby zapewnić ciągłość funkcjonowania szpitala. Mam nadzieję, że podjęte przygotowania okażą się wystarczające, aby nas ochronić, choć przy ekstremalnych opadach trudno przewidzieć wszystkie możliwe scenariusze - powiedział Jacek Mazur, zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala.
Mieszkańcy regionu również zostali ostrzeżeni przed możliwymi podtopieniami i zalaniami. Lokalne władze apelują o zachowanie ostrożności i przygotowanie się na ewentualne utrudnienia spowodowane przez ulewne deszcze.
Napisz komentarz
Komentarze