poniedziałek, 16 września 2024 21:34

Cztery medale zawodników Lewady Zakrzów na Mistrzostwach Polski w ujeżdżeniu

W niedzielę w Wierzbnej zakończyły się Mistrzostwa Polski w ujeżdżeniu, z których zawodnicy Lewady Zakrzów wrócili z czterema medalami.

Złoto w kategorii juniorów wywalczyła Veronica Pawluk na Fallete Old, która zwyciężyła we wszystkich trzech konkursach rundy, a nota łączna 215,538%, dała jej aż 10% przewagi nad kolejną parą. Na szóstym miejscu rywalizację ukończyła Taja Zoll, a na siódmym Zofia Kaczmarek. Caroline Pawluk na Fuerst Fernando Old w kategorii młodych jeźdźców zwyciężyła w pierwszym konkursie, a w pozostałych dwóch plasowała się na drugim miejscu, co cało jej srebrny medal. Złoto w kategorii U25 zdobyła Maria Stelmaszyk dosiadająca Galapagosa.

W kategorii seniorów srebrny medal wywalczyła Susanne Krohn na Titolasie, która miejsca na najwyższym podium ustąpiła tylko Sandrze Sysojevej na Maxima Bella. Na miejscu siódmym - ze startą zaledwie 0,2% do miejsca piątego, rywalizację ukończył Filip Poszumski na Raulu.