piątek, 18 października 2024 05:49

Darterzy z Kędzierzyna-Koźla nie zwalniają tempa. Błysnęli na Mistrzostwach Polski w Żninie

Zawodnicy darta z Kędzierzyna-Koźla mają ustawiony celownik w dziesiątkę. Po niedawnym triumfie w śląskiej lidze w rzutki przyszły kolejne sukcesy. Nasi reprezentanci z ekipy „Team Opolska Liga Darta” sięgnęli po tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Okazuje się jednak, że to nie jedyne medale i puchary, które przyjadą na Opolszczyznę ze Żnina w województwie Kujawsko-Pomorskim. Po złoto w deblu sięgnęła para z naszego miasta. Stepan Bystricky i Stanisław Jankowski byli lepsi od 169 innych startujących duetów. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż 5 zawodników z Kędzierzyna-Koźla: czwarte miejsce zajął duet Sebastian Steyer i Tytus Kanik, piąte miejsce zajęły Aneta Furykiewicz-Gohla i Barbara Sowa, a na dziewiątej pozycji zawody zakończyli Paweł Jasiulek i Kamil Gohla. Zawodnicy Opolskiej Ligii Darta wywalczyli kwalifikację na Mistrzostwa Europy, które odbedą się w Słowenii.

W rozgrywkach triple mix tytuł wicemistrza Polski zyskała ekipa w składzie Aneta Furykiewicz-Gohla, Stepan Bystricky i Kamil Gohla. Nasi reprezentanci odnotowali też dobre wyniki w zawodach indywidualnych. Piąte miejsce zajęła Aneta Furykiewicz-Gohla, siedemnasty był Andrzej Foremniak, 65. miejsce zajął Tomasz Weneczuk, Stepan Bystricky i Paweł Jasiulek zakończyli zawody na 97 miejscu, a Kamil Golha był 129.