Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 15:38
Reklama
Reklama
Reklama

Aktywny rok z „Aktywnymi Błękitnymi” Wody Polskie podsumowały tegoroczną akcję dla szkół

W piątek 21 czerwca rozpoczęły się wakacje dla uczniów szkół podstawowych. Tym samym również kolejna edycja programu „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie” jest już tylko historią. W roku szkolnym 2023/2024 po raz czwarty Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej Wody Polskie w Gliwicach przypominał dzieciom i młodzieży o znaczeniu wody w życiu każdego człowieka podczas lekcji szkolnych i wycieczek na obiekty hydrotechniczne.
  • Źródło: Wody Polskie RZGW w Gliwicach
Aktywny rok z „Aktywnymi Błękitnymi” Wody Polskie podsumowały tegoroczną akcję dla szkół

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach już po raz czwarty realizował na obszarze swojego działania autorski program Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie pn. „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”. Celem projektu jest przekazywanie wiedzy uczniom szkół podstawowych z zakresu ochrony przed powodzią i suszą, dbania o czystość zasobów wodnych, a także nauka zasad bezpiecznego zachowania w trakcie rekreacji nad wodą.

W ramach realizacji tych założeń wszystkich uczestników programu wspierano pakietami materiałów dydaktycznych, które można wykorzystać podczas lekcji w szkołach. Ponadto, uczniowie mają możliwość udziału w wycieczkach na wybrane obiekty hydrotechniczne, dzięki czemu poznają różne aspekty gospodarki wodnej prowadzonej w ich lokalnym i regionalnym otoczeniu. Dodatkową atrakcją są także spotkania ze służbami ratunkowymi, realizującymi warsztaty z udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz wizyty specjalistów Wód Polskich, którzy w ramach działań edukacyjnych prowadzą lekcje o tematyce wodnej i ekologicznej.

Na obszarze działania Wód Polskich w Gliwicach „Aktywni Błękitni” cieszyli się dużym zainteresowaniem. Swój udział zadeklarowało 40 placówek z województwa śląskiego i opolskiego oraz ponad 4000 uczniów, co stanowi wyrównanie ubiegłorocznego rekordowego wyniku. Nie zabrakło również wydarzeń terenowych, takich jak sprzątanie zbiornika wodnego w Turawie z okazji Światowego Dnia Wody. W akcji tej wzięli udział uczestnicy „Aktywnych Błękitnych” między innymi z Piotrówki, Klisina i Kędzierzyna-Koźla w województwie opolskim.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Muflon 29.06.2024 16:37
A kto ich w szkole widział, ręka w górę.

Jagoda 29.06.2024 11:34
Niech zgadnę,projekt jest finansowany z budżetu miasta z dopłatą Unijną. Bo tylko takie bzdury pozwalają na godziwy zarobek dla paru osób,kombinatorów,które się tym zajmują.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ