czwartek, 19 września 2024 03:29

Karatecy ze stowarzyszenia "Bushido" wywalczyli 9 medali na silnie obsadzonym turnieju w Karpaczu

„Wojownicy” ze Stowarzyszenia Sympatyków Karate „Bushido” zaliczyli doskonały występ podczas trzeciej edycji „Sudetes Open Grand Prix”. Z zawodów rozgrywanych w Karpaczu przywieźli 9 medali.

W niezwykle silnie obsadzonym turnieju łącznie wystartowało ponad 320 zawodników z 31 klubów z całej Polski. Do rywalizacji stanęła również 12-osobowa reprezentacja z naszego miasta. Aż siedmiu karateków z Kędzierzyna-Koźla stanęło na podium. Byli to: Marcin Delewicz (1 miejsce i 3 miejsce w kata), Dominik Plazak (3 miejsce w kata i 3 miejsce w kumite), Martyna Wojciechowska (2 miejsce w kata), Antoni Mucha (2 miejsce w kumite), Oskar Mierzwiński (3 miejsce w kumite), Kasper Kudella (3 miejsce w kumite) Lena Czogała (3 miejsce w kumite).

Przygotowanie i udział zawodników w turnieju był współfinansowany ze środków Gminy Kędzierzyn- Koźle.