niedziela, 8 września 2024 02:00

Badmintoniści MMKS Kędzierzyn-Koźle z powodzeniem rywalizowali na trzech turniejach. ZDJĘCIA

W trzech turniejach badmintoniści MMKS Kędzierzyn-Koźle zdobyli sześć medali. W poprzednim tygodniu rozgrywane były dwa turnieje ogólnopolskie: w Jordanowie Śląskim dla zawodników U9, U11 i w Tarnowie, kolejny z serii Małopolska Open.

W Jordanowie Kai Rysztak w U9 oraz Wiktor Kiebzak, Marcel Wiesiołek i Paweł Mrozek w U11 zgodnie zakończyli turniej na piątych miejscach, plasując się tuż za podium. W Tarnowie natomiast Karol Krzych wraz z Grzegorzem Macem z Rzeszowa zajęli trzecie miejsce, zdobywając brązowe medale.

W miniony weekend w Częstochowie w Ogólnopolskim Turnieju U13 i U11 badmintoniści MMKS zdobyli pięć medali. Na podium U11 stanęli Wiktor Kiebzak i Marcel Wiesiołek. Obaj chłopcy w półfinale stoczyli bratobójczy pojedynek, z którego do finału zawodów awansował Wiktor. Tam minimalnie przegrał z rywalem z Mazańcowic 15:13, 15:12. Na piątym miejscu uplasował się Paweł Mrozek, a na siódmym Rafał Sudzik i Kuba Sudzik. W U13 startowała Oliwia Szczerska, która zdominowała turniej, zdobywając złoto w singlu oraz deblu z Julią Sienkiewicz z Jaworzna. Trzeci, brązowy medal zdobyła w mixta w parze z Szymonem Śramą z Ostrowa Wielkopolskiego.

Starty w Tarnowie i Jordanowie były etapem projektu Asy Opolskiego Sportu, współfinansowanym przez Samorząd Województwa Opolskiego. Do udziału naszych badmintonistów w turniejach przyczynili się także Powiat Krapkowicki, Fundacja Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Trzynastka” z Zakrzowa, WAK Trans, Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle oraz rodzice zawodników.