Elektrofizjologia, jako gałąź okulistyki, stanowiła dotąd wyzwanie ze względu na swoją złożoność. Jednak zdecydowana postawa szpitala zaowocowała pozyskaniem urządzenia RETeval, które umożliwia szybką, bezbolesną i precyzyjną diagnozę chorób siatkówki i nerwów wzrokowych, zapewniając pacjentom z Opolszczyzny łatwy dostęp do zaawansowanej diagnostyki na miejscu. Dotychczas pacjenci z naszego regionu byli kierowani do Kliniki w Katowicach.
RETeval oferuje badania elektroretinograficzne (ERG) oraz badania wzrokowych potencjałów wywołanych (VEP/WPW), umożliwiając diagnozę i ocenę leczenia chorób siatkówki, nerwów wzrokowych oraz drogi wzrokowej. Urządzenie umożliwia wykrycie jaskry we wczesnym stadium, zanim pojawią się jakiekolwiek widoczne zmiany w innych badaniach tzw. jaskra preperymetryczna (badanie reakcji fotopowej negatywnej PhNR).
Co wyróżnia RETeval spośród innych urządzeń to jego przenośny charakter oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne, które eliminują stres związany z badaniem dla pacjenta, szczególnie dla dzieci. Badanie jest bezbolesne i możliwe nawet bez podawania kropli rozszerzających źrenice, co jest dodatkowym atutem ułatwiającym pacjentom szybki powrót do codziennych czynności.
Podstawowe wskazania do badań elektrofizjologicznych obejmują nagłe zaburzenia wzroku, zmiany w polu widzenia, ocenę chorób neurologicznych, podejrzenia wrodzonych chorób siatkówki, ocenę przed operacją zaćmy czy witrektomią, a także wykrywanie chorób w stadiach przedklinicznych.
Wszystkie te innowacje z RETeval mają na celu zapewnienie pacjentom szybkiej, precyzyjnej i bezpiecznej diagnozy, co z kolei prowadzi do lepszego planowania terapii i poprawy jakości życia.
Szpital nieustannie podnosi jakość swoich usług, a wprowadzenie RETeval jest kolejnym krokiem ku nowoczesnej i kompleksowej opiece okulistycznej dla mieszkańców regionu.
Źródło: powiat kędzierzyńsko-kozielski
Napisz komentarz
Komentarze