Należy podkreślić, że nie ma żadnych limitów na usługę farmaceuty w związku ze zdrowiem reprodukcyjnym. Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci za każdą konsultację farmaceuty udzieloną pacjentce, która zgłosi się do apteki po tabletkę „dzień po”.
Każda umowa z NFZ, zgodnie z przepisami prawa, musi być zawarta na określoną kwotę. W tym przypadku jest dokładnie tak samo. Oddział wojewódzki NFZ uzgadnia kwotę umowy z farmaceutą, zachowując elastyczność i zakładając zwiększoną dostępność do tabletki „dzień po”. W przypadku osiągnięcia lub przekroczenia kwoty w umowie, zostanie ona aneksowana, a NFZ zapłaci za każdą usługę. Zapobiegnie to sytuacji, w której NFZ zamraża w umowie środki, które mogą pozostać niewykorzystane.
- Uruchomiliśmy dla aptek zainteresowanych udziałem w programie specjalne numery telefonów, pod którymi mogą się kontaktować z naszymi pracownikami. Przeprowadzimy apteki krok po kroku w prawidłowym uzupełnieniu wniosku. Pracownicy NFZ są do dyspozycji farmaceutów. Dodatkowo uruchomiliśmy stanowisko komputerowe, przy którym farmaceuci zainteresowani przystąpieniem do programu pilotażowego mogą wypełnić stosowny wniosek. Zrobimy wszystko, aby w maksymalnie krótkim czasie podpisać umowy z aptekami – mówi Beata Cyganiuk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ.
Jak do tej pory do programu pilotażowego przystąpiły trzy apteki, wszystkie znajdują się w stolicy regionu:
1. Apteka Ogólnodostępna, ul. Kazimierza Sosnkowskiego 16, 45-273 Opole
2. Apteka Eskulap, ul. Bielska 21/02 , 45-401 Opole
3. DOZ Apteka. Dbam o zdrowie. Aretuza, ul. Oleska 31, 45-052 Opole
Napisz komentarz
Komentarze