piątek, 18 października 2024 10:22

Zaksa bez problemów wygrała na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem

W meczu 22. kolejki PlusLigi Zaksa Kędzierzyn-Koźle bez straty seta ograła na wyjeździe Jastrzębski Węgiel. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Kevin Tillie.

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanej przewagi kędzierzynian. Miejscowi nie radzili sobie z mocnymi zagrywkami graczy Zaksy, co pozwoliło drużynie przyjezdnych odskoczyć od Jastrzębskiego Węgla na kilka oczek. Podopieczni Fefe pewnie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, zwyciężając do 13.

Znacznie bardziej zacięty przebieg miała druga partia niedzielnego starcia. Z początku delikatną przewagę osiągnęła Zaksa, ale miejscowi nie zamierzali łatwo oddawać pola i oba zespoły zacięcie walczyły o każdą piłkę. W końcówce seta po serii dobrych zagrywek Jasona DeRocco gospodarze wyszli na jednopunktowe prowadzenie, lecz ostatnie słowo należało do kędzierzynian. W ostatniej akcji seta na blok naszego zespołu nadział się Toontje van Lankvelt.

Trzeci set to ponownie szybkie wyjście na prowadzenie Zaksy i spokojna gra naszego zespołu, który całkowicie kontrolował wydarzenia na parkiecie. Kędzierzynianie wygrali trzecią odsłonę do 18, a całe spotkanie 3:0, umacniając się na pozycji lidera tabeli.

Jastrzębski Węgiel – Zaksa Kędzierzyn-Koźle 0:3 (15:25, 23:25, 18:25)

MVP: Kevin Tillie

Zaksa: Kevin Tillie, Dawid Konarski, Jurij Gladyr, Łukasz Wiśniewski, Sam Deroo, Benjamin Toniutti, Paweł Zatorski (libero) oraz Kamil Semeniuk, Krzysztof Rejno, Grzegorz Bociek, Grzegorz Pająk.