piątek, 17 maja 2024 07:45

Dziewczyny z "Dziewiątki" srebrnymi medalistkami mistrzostw województwa w halowej piłce nożnej

Dziś w hali "Azoty" odbył się finał wojewódzki w halowej piłce nożnej dziewcząt z rocznika 2011 i młodszych. Gospodyniami turnieju była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9, która rywalizowała z ekipami z PSP6 Brzeg, SP 2 Głogówek i PSP Baborów.

Turniej rozpoczął się po myśli kędzierzynianek, które w meczu otwarcia pokonały Głogowek 3:0, a Brzeg w takim samym stosunku bramkowym wygrał z Baborowem. Druga kolejka to zwycięstwo naszych dziewcząt 5:1 z Baborowem, natomiast Brzeg długo męczył się z Głogówkiem. Do przerwy prowadził tylko 3:2, jednak w końcówce meczu dołożył kolejne trafienia i ostatecznie było 9:2.

Takie rezultaty oznaczały, że kędzierzynianki musiały wygrać, aby sięgnąć po złoto. Finał był bardzo zacięty i wyrównany bramki niestety nie padły. - Żal przede wszystkim okazji z drugiej połowy, gdy nasza zawodniczka trafiła w słupek. Taki wynik oznaczał, że to Brzeg, który miał lepszy bilans bramkowy i triumfował, a nasze dziewczęta, choć niepokonane, zdobyły tytuł wicemistrzyń województwa i srebrne medale - relacjonują opiekunowie drużyny. W ostatnim meczu turnieju Baborów pokonał Głogówek 1-0 i zapewnił sobie brąz.

Skład PSP9: Nelly Celi, Maja Czechowicz, Antonina Jaremko, Natalia Kołaczyńska, Milena Hańcza, Karolina Breitkopf, Hanna Gregorczyk, Karolina Majka, Maja Sarzyńska. Trenerzy: Krzysztof Hańcza, Daniel Krzyszczak.