niedziela, 28 kwietnia 2024 05:19

Osłabiona ZAKSA walczyła, ale nie ugrała nawet seta. Kędzierzynianie przegrali z Asseco Resovią Rzeszów. FOTOREPORTAŻ

W spotkaniu 20. kolejki PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmowała na własnym parkiecie Asseco Resovię Rzeszów. Kędzierzynianie musieli sobie dziś radzić bez trzech kluczowych zawodników. Mimo ambitnej walki nasz zespół przegrał w trzech setach.

Oprócz kontuzjowanego od dłuższego czasu Aleksandra Śliwki w składzie kędzierzynian zabrakło dziś Bartosza Bednorza i Łukasza Kaczmarka. Brak reprezentantów Polski był bardzo widoczny. Już w pierwszych minutach kibice gospodarzy mogli zobaczyć, że to będzie bardzo trudne spotkanie. Resovia błyskawicznie objęła kilkupunktowe prowadzenie. Goście z Podkarpacia mocno serwowali, a kędzierzynianie nie radzili sobie z ich zagrywkami. Rzeszowianie zwyciężyli do 17, deklasując nasz zespół w każdym elemencie gry.

Druga odsłona rozpoczęła się od dobrej gry ZAKSY, która po kilku minutach prowadziła już 8:3 i wydawało się, że będzie w stanie wyrównać. Przewaga miejscowych szybko jednak stopniała, już w połowie seta był remis, a końcowa część należała do rzeszowian. Nasi zawodnicy popełnili kilka niewymuszonych błędów co goście bezlitośnie wykorzystali i zwyciężyli do 21.

Scenariusz z drugiej partii powtórzył się w trzecim secie. Kędzierzynianie rozpoczęli dobrze i grali z faworyzowanym rywalem jak równy z równym. Po okresie początkowej przewagi miejscowych w połowie seta to goście wyszli na dwupunktowe prowadzenie, ale ZAKSA zdołała wyrównać i doprowadzić do zaciętej końcówki. ZAKSA zdołała obronić pierwszą piłkę meczową, ale przy drugiej próbie na na blok nadział się Bartłomiej Kluth i goście zwyciężyli do 24.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (17:25, 21:25, 24:26).

Fotoreportaż: Michał Natyna.