sobota, 18 maja 2024 08:40

Udany początek sezonu dla Oliwii Szczerskiej. Młoda badmintonistka z Kędzierzyna-Koźla przywiozła brąz z Sulechowa

Oliwia Szczerska idzie za ciosem. Utalentowana zawodniczka MMKS Kędzierzyn-Koźle niedawno chwaliła się swoimi sukcesami z 2023 roku, a tymczasem nowy sezon również rozpoczęła od medalu. Badmintonistka zdobyła brązowy krążek w Otwartym Grand Prix Polski U13 i U17 w Suchedniowie.

Zawody rozegrane w województwie świętokrzyskim pod względem rangi, to po mistrzostwach Polski i Super Grand Prix Polski, trzeci turniej w kraju. Podopieczna trenera Tomasza Zioło wystartowała w kategorii U13, mimo, że jest młodsza od swoich rywalek. W grze pojedynczej Oliwia zajęła wysokie piąte miejsce. Po medal sięgnęła natomiast w grze podwójnej. Na najniższym stopniu podium stanęła razem ze swoją deblową partnerką Niną Wierzban z Krakowa.

Drużynę MMKS na zawodach w Suchedniowie reprezentowały łącznie trzy zawodniczki. Poza Oliwią Szczerską były to także Natalia Paras i Patrycja Wszołek.