piątek, 17 maja 2024 09:39

ZAKSA z kolejną przegraną w sezonie ligowym. Kędzierzynianie nie sprostali drużynie z Warszawy

Grupa Azoty ZAKSA odczuła brak kontuzjowanego kapitana Aleksandra Śliwki. Drużyna z Kędzierzyna-Koźla została pokonana 3:1 na własnym parkiecie przez drużynę zajmującą drugie miejsce w tabeli PlusLigi - Projekt Warszawę.

W pierwszej odsłonie kibice oglądali bardzo wyrównaną walkę, w której obie drużyny grały punkt za punkt. W drugiej połowie to gospodarze przejęli prowadzenie, wykorzystując błędy przeciwnika i finalnie zdobywając pierwszego seta do 22 punktów.

W drugim secie przez kilka minut trwała wyrównana walka między rywalami, po czym goście wyszli na prowadzenie (16:12). ZAKSA próbowała jeszcze walczyć, ale w samej końcówce gra naszego zespołu posypała się i gospodarze zwyciężyli do 21, wyrównując wynik meczu.

Wygrana gości w drugiej partii dodała im skrzydeł, którzy od początku trzeciego seta znów postawili trudne warunki kędzierzynianom. Warszawianie grali dobrze w ataku zdobywając prowadzenie 5 punktów (22:17). ZAKSA do końca próbowała jeszcze odwrócić losy seta, jednak skuteczna obrona zawodników Projektu Warszawa nie pozwoliła wyrównać wyniku.

Obie drużyny toczyły zażarty bój przez pierwszą część czwartej odsłony. W drugiej połowie seta Warszawianie zdobyli i utrzymali przez długi czas trzy punkty przewagi. Pewni swego goście nie wypuścili prowadzenia do końca gry.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Projekt Warszawa (1:3)
(25:22; 21:25; 20:25; 22:25)