sobota, 18 maja 2024 10:06

Złoto i brąz wywalczone przez Karola Budnego na Mistrzostwach Polskiego Związku Badmintona Juniorów Młodszych i Młodzieżowców

Karol Budny z Mistrzostw Polskiego Związku Badmintona Juniorów Młodszych i Młodzieżowców wrócił z dwoma medalami. Na piersi reprezentanta Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle zawisł zarówno złoty, jak i brązowy krążek.

Zawody w Suchedniowie to jeden z najważniejszych turniejów w sezonie. Utalentowany sportowiec z naszego miasta na najwyższym stopniu podium stanął wspólnie z Aleksandrem Dzwonnikiem. Ta para nie miała sobie równych w rozgrywkach U23. Do tego osiągnięcia należy jeszcze dopisać sukces indywidualny. Karol Budny zajął trzecie miejsce w grze pojedynczej U23. Na turnieju z dobrej strony pokazali się również pozostali członkowie ekipy prowadzonej przez trenera Krzysztofa Maślankę. Na parkiecie nasz klub reprezentowali juniorzy młodsi: Olimpia Maślanka, Zuzanna Wróbel i Maciej Zmarz.

To jednak nie koniec dobrej passy klubu z Kędzierzyna-Koźla. W tym samym czasie w Głubczycach rozgrywany był Mikołajkowy Turniej Badmintona w kategoriach U11, U13 i U15. Młodsi koledzy naszych mistrzów zdobyli na nim aż 12 medali w tym 4 złote, 2 srebrne i 6 brązowych.