czwartek, 9 maja 2024 15:50

Z takich absolwentów "Dziewiątka" jest dumna! Szkoła nauczyła ich świetnie pływać, teraz są tego efekty

Absolwenci klasy pływackiej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 są prawdziwą dumą dla szkoły. Na ostatnich Zimowych Mistrzostwach Juniorów Młodszych pokazali prawdziwą klasę. Pobito rekordy życiowe i zdobyto tytuł wicemistrza Polski.

W ubiegły weekend odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14- i 15-letnich w pływaniu. Wzięły w nich udział absolwenci Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. Lena Kużaj oraz Liliana Gorska pływały w finałach Mistrzostw Polski, poprawiając swoje rekordy życiowe. Lena na swoim koronnym dystansie 200 metrów stylem motylkowym zajęła 7. miejsce w Polsce. Liliana wywalczyła 12. miejsce na dystansie 100 metrów stylem zmiennym. Obie pływaczki są wychowankami trenerki Katarzyny Krzysicy.

Julia Jaśkowska oraz Zuzanna Kordek zostały wicemistrzyniami Polski. Julia obroniła tytuł wicemistrzyni Polski, zdobywając srebrny medal na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym i niewiele jej zabrakło do złota na 100 metrów stylem grzbietowym. Zuza poprawiła swój dorobek z Letnich Mistrzostw Polski, gdzie zdobyła złoty medal. Tym razem wywalczyła srebro na swoim koronnym dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Obie są wychowankami trenera Bronisława Kisielewskiego.