sobota, 18 maja 2024 18:33

Dominik Przywara z Chemika Kędzierzyn-Koźle zwyciężył w międzynarodowym turnieju bokserskim. ZDJĘCIA

Reprezentant sekcji bokserskiej Chemika był najlepszy w kategorii juniorów do 75 kilogramów.

Areną zmagań XVII Międzynarodowego Memoriału Leszka Błażyńskiego był bytomski teatr Rozbark. Sekcję bokserską Chemika Kędzierzyn-Koźle reprezentowało dwóch zawodników: startujący w kategorii kadetów do 66 kilogramów Dawid Wiśniewski i Dominik Przywara, który rywalizował w kategorii juniorów do 75 kilogramów. Cały turniej był mocno obsadzony, a w gronie 60 zawodników byli pięściarze z Polski, Czech, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.

Dawid Wiśniewski w emocjonującym pojedynku zmierzył się z Jakubem Lasotą z Boom Boxing Studio Kraków i nieznacznie uległ rywalowi na punkty w stosunku 1:2. Zdecydowanie więcej powodów do radości miał Dominik Przywara. Pięściarz Chemika w sobotę jednogłośnie pokonał na punkty Nazariego Sadoviaka z ukraińskiego klubu KS Patriot Drohobycz, a w niedzielnym finale nie dał szans Nikodemowi Godce z Bytomskiej Akademii Boksu, pokonują go 3:0. Oprócz złotego medalu nasz zawodnik został wybrany najlepszym zawodnikiem wśród wszystkich startujących juniorów. Puchar wręczył mu Leszek Błażyński junior.