piątek, 17 maja 2024 06:06

Grupa Azoty ZAKSA wygrywa na inaugurację sezonu! Kędzierzynianie pokonali Skrę Bełchatów

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY zainaugurowali nowy sezon ligowy od zwycięstwa. Podopieczni Tuomasa Sammelvuo pokonali w Kędzierzynie-Koźlu drużynę z Bełchatowa.

Początek rozgrywki w wykonaniu naszego zespołu był obiecujący. ZAKSA wygrała pierwszego seta do 20, przez większą część gry kontrolując poczynania na parkiecie.

Drugiego seta ZAKSA wygrała do 19. W trzeciej odsłonie goście podjęli walkę, zdobywając już na samym początku cztery punkty przewagi. Kędzierzynianie próbowali dogonić wynik, jednak ulegli tracąc seta trzema oczkami.

Czwarta set to wyrównana walka od samego początku. Finalnie Skra uległa gospodarzom, którzy wygrali prowadząc pięcioma oczkami. Mecz zakończył się wynikiem 3:1. Pierwsze zwycięstwo Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w sezonie ligowym stało się faktem.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Skra Bełchatów 3:1 (25:20; 25:19; 22:25; 25:20)