Po przeliczeniu ponad 130 tysięcy głosów w wyborach prowadzi Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 30,83 proc., drugie jest Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 28,43 proc., kolejne miejsca zajmują: Trzecia Droga (12,81 proc.), Mniejszość Niemiecka (11,15 proc.), Konfederacja (6,70 proc.), Lewica (6,5 proc.), Polska Jest Jedna (2,03 proc) i Bezpartyjni Samorządowcy (1,56 proc.) - to stan na godzinę 9.30. Należy wziąć pod uwagę, że jako pierwsze prace kończyły małe komisje - wyniki z większych miast prawdopodobnie przełożą się na wyższy wynik obecnej opozycji.
Dobre wyniki na liście Koalicji Obywatelskiej uzyskują Tomasz Siemoniak i Witold Zembaczyński, którzy wydają się mieć mandat poselski w kieszeni, dobre wyniki notują też Tomasz Kostuś i Danuta Jazłowiecka i wydaje się, że również oni uzyskają mandat. Na godzinę 9.30 piąty wynik na liście KO ma Paweł Masełko, który zebrał sporo głosów w gminach wiejskich naszego powiatu (Bierawa, Cisek, Pawłowiczki i Polska Cerekiew). Obecny starosta zebrał blisko 1900 głosów, należy się spodziewać, że wynik ten zostanie znacznie poprawiony po zliczeniu głosów z komisji na terenie Kędzierzyna-Koźla.
Na liście Prawa i Sprawiedliwości najlepsze wyniki osiągają Marcin Ociepa i Paweł Kukiz, trzecia jest Katarzyna Czochara, a o czwarty wynik na liście bój toczą Violetta Porowska i Janusz Kowalski. Na liście Trzeciej Drogi zdecydowanie prowadzi Adam Gomoła, co powinno dać mu mandat poselski. Najlepszy wynik na liście Lewicy osiąga Marcelina Zawisza, Ryszard Galla zdecydowanie prowadzi na liście Mniejszości Niemieckiej.
Zdecydowanym faworytem wyścigu o mandat senatora w okręgu numer 53 obejmującym powiaty: głubczycki, krapkowicki, kędzierzyńsko-kozielski, strzelecki i oleski jest urzędujący senator Beniamin Godyla. Po zliczeniu 46 566 ważnych głosów uzyskał on poparcie 22 374 mieszkańców (48,05 proc.), zostawiając daleko w tyle Grzegorza Peczkisa (13 300 głosów, 28,56 proc.) i Herberta Czaję (10 892 głosów, 23,39 proc.).
Napisz komentarz
Komentarze