Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 11:24
Reklama
Reklama
Reklama

Nauczyciele i pracownicy oświaty docenieni za lata ciężkiej pracy. Odebrali nagrody starosty powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

Mimo, że dopiero w sobotę Dzień Nauczyciela to już dziś w hotelu "Solidaris" świętują pracownicy oświaty odbierając odznaczenia za lata swojej pracy i zaangażowanie w nią włożone. Nagrodzono dziesięciu dyrektorów szkół i placówek, piętnastu nauczycieli szkół, ale również wręczono odznaczenia państwowe.
Nauczyciele i pracownicy oświaty docenieni za lata ciężkiej pracy. Odebrali nagrody starosty powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej wyróżniono dziś w hotelu "Solidaris" tych nauczycieli, którzy w swoją pracę wkładają wyjątkowo dużo serca.

- Nauczyciele każdego dnia wypełniają niezwykle ważną misję, jaką jest wychowanie i przekazywanie wartości kolejnym pokoleniom. Uczą i kształtują młodych ludzi, którzy w przyszłości będą pełnić ważne funkcje publiczne. To trudne zadanie wymagające wiedzy, ale przede wszystkim nastawienia i serca. Dziś jest szczególny dzień, kiedy możemy podziękować im za ich ciężką pracę - mówił starosta powiatu Paweł Masełko.

-  Chcemy podziękować nauczycielom za wybitne osiągnięcia w zakresie edukacji, wychowania, a także opieki. To szczególna, bo już 250 rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Dlatego szczególne nagrody trafią do nauczycieli - będą to odznaczenia państwowe. Wśród nas są nauczyciele, którzy otrzymają medal złoty i srebrny za długoletnią służbę oraz medale Komisji Edukacji Narodowej. Mamy w tym roku aż trzynastu nauczycieli odznaczonych najwyższym odznaczeniem oświatowym - powiedziała Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.  

- To ważny dzień dla naszej oświaty powiatowej, a szczególnie dla kadry pedagogicznej. To święto bardzo istotne, bo oświata jest dla nas najważniejsza, bo wykształcona młodzież, wykształceni ludzie inaczej funkcjonują w społeczeństwie. Społeczeństwo wykształcone jest profesjonalne, dobrze rozwijające się i demokratyczne - mówił wicestarosta Józef Gisman.

Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej nagrody starosty powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego otrzymali: Małgorzata Targosz, Katarzyna Arciszewska-Stępień, Ewelina Kowaś, Agnieszka Kossakowska, Adam Kania, Maria Staliś, Krystyna Gielas, Justyna Lubieniecka, Ireneusz Wiśniewski, Zdzisław Krzysztofka, Magdalena Chylińska, Grażyna Stelmach, Grażyna Całek-Zawadzka, Piotr Jahn, Dariusz Łoś, Zbigniew Kubala, Tomasz Marenin, Piotr Bechta, Grażyna Bryłka, Agnieszka Majewska, Radosław Gorski, Teresa Mitkiewicz, Jacek Cupał, Andrzej Lachowicz, oraz Anna Kochalska-Siwak. 

- Naprawdę lubię moją pracę i ogromną radością jest spotykać moich absolwentów po wielu latach, poza tym pracuje w "Brzdącu" i pomagam jak tylko mogę. Jestem bardzo szczęśliwy, że dostałem takie wyróżnienie, to takie docenienie tego wszystkiego co robię - mówi Zbigniew Kubala. 

Złoty medal za długoletnią służbę, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej otrzymali: Alicja Bachowska z I Liceum Ogólnokształcącego, Agnieszka Hyż-Kaczmarek z Zespołu Szkół nr 3, Renata Warner z Zespołu Szkół nr 3 i Elżbieta Korczyńska z Zespołu Szkół nr 3.

Srebrny medal za długoletnią służbę otrzymała Iwona Frączek z I Liceum Ogólnokształcącego.

Medale Komisji Edukacji Narodowej zdobyli: Kinga Dębska, Marzanna Gądek-Radwanowska, Aneta Knura-Zawada, Magdalena Benek, Justyna Miedzak-Dyka, Arkadiusz Pietrzak, Tomasz Marenin, Elwira Bamburowicz, Ireneusz Podedworny, Przemysław Skuza, Małgorzata Nawrat-Golly, Edyta Bick i Beata Łukaszczykiewicz. 

Nagrodę wojewody opolskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji otrzymała Małgorzata Targosz, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu.

- To miłe uczucie otrzymać taką nagrodę dla tego, że wkładamy w swoją prace naprawdę dużo wysiłku i jeśli ktoś go zauważa, docenia to staje się bardzo motywujące. Próbujemy nauczyć naszą młodzież odnajdywania się w świecie tak dynamicznym, zmiennym i uważamy, że musimy nauczyć ich myśleć samodzielnie. Wtedy mamy szansę żyć w lepszym świecie - mówiła Małgorzata Targosz.   

Honorowy tytuł profesora oświaty za uznany dorobek zawodowy w pracy nauczyciela przedmiotów zawodowych w zawodzie technik budownictwa trafił do Zbigniewa Romika.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ