Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 12 maja 2024 19:39
Reklama
Reklama

Dyrektor kozielskiego ogólniaka Małgorzata Targosz otrzymała nagrodę marszałka województwa opolskiego

Małgorzata Targosz, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu, została uhonorowana Nagrodą Marszałka Województwa Opolskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji oraz za zaangażowanie w proces kształcenia młodego pokolenia naszego regionu. Małgorzata Targosz została doceniona za swą aktywną działalność w wielu przestrzeniach związanych z edukacją i na rzecz edukacji, za łączenie różnych sił i podmiotów, by wspólnie pracować nad budowaniem edukacji, która będzie odpowiedzią na wyzwania stojące przed uczniami polskich szkół.
Dyrektor kozielskiego ogólniaka Małgorzata Targosz otrzymała nagrodę marszałka województwa opolskiego

Wszystkie te działania sprawiają, że szkoła prowadzona przez samorząd powiatowy jest szkołą, która nieustannie się rozwija w kierunku budowania edukacji na miarę potrzeb XXI wieku. Małgorzata Targosz była jedyną wyróżnioną ze szkół ponadpodstawowych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Wyróżnienie odebrała podczas Regionalnego Święta Edukacji zorganizowanego w Opolu.

Dyrektor I LO wyjątkowo aktywnie działa na polu edukacyjnym. W ostatnim czasie zorganizowała dla nauczycieli i dyrektorów szkół Opolszczyzny konferencję popularnonaukową pn. „Ocenianie VS docenianie”, której celem było zainicjowanie dyskusji o szkolnej ocenie i zainspirowanie innych do zmian w wewnątrzszkolnych systemach oceniania. Jest współautorką publikacji „Szkoła poza horyzont 2”, która powstała we współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie. Celem projektu było upowszechnienie najciekawszych rozwiązań stosowanych w szkołach. Wprowadziła w szkole trzy programy profilaktyczne: „Lustro”, „Tutoring szkolny” i RESQL, które uwspólniły szereg działań nauczycieli związanych z pracą nad poprawą kondycji psychicznej uczniów i budowaniem ich poczucia własnej wartości. Dzięki tej pracy szkoła jest postrzegana jako miejsce przyjazne dla uczniów w kontekście fizycznym i społecznym oraz została wyróżniona tytułami: Bezpieczna Szkoła oraz Szkoła Myślenia Pozytywnego.

Wprowadziła kierowaną przez siebie placówkę do sieci Szkół Uczących Się, w której nauczyciele nieustannie podejmują działania skupione na doskonaleniu procesu uczenia się uczniów takie jak praca z ocenianiem kształtującym, myśleniem krytycznym i  pięcioma strategiami uczenia się, współpraca nauczycieli oraz rozproszone przywództwo edukacyjne dyrektora, który dzieli się odpowiedzialnością z innymi oraz wzmacnia liderów nauczycielskich.

Pozyskała z różnych źródeł środki zewnętrzne na doposażenie szkoły, szkolenia nauczycieli i działalność uczniowską. Były to między innymi projekty Ekopracownia OZE, Program Narodowego Czytelnictwa, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Erasmus+ oraz inne małe granty na realizację projektów uczniowskich.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Szycel 07.10.2023 08:34
A w rankingach gdzie jest ta komunistyczna wyspa szczęśliwości!

Mirosław 07.10.2023 05:37
Po doktorze Pacułcie ta szkoła systematycznie staczała się by dzisiaj osiągnąć poziom tęczowego dna... I za to jest ta nagroda przyznana przez - a jakże ! - PO-wskiego marszałka. Wstyd i żenada.

wydepilowana Krystyna 06.10.2023 21:54
Małgorzata Targosz została doceniona za swą aktywną działalność w wielu przestrzeniach związanych z edukacją i na rzecz edukacji, za łączenie różnych sił i podmiotów, by wspólnie pracować nad budowaniem edukacji, która będzie odpowiedzią na wyzwania stojące przed uczniami polskich szkół. Czyli LGBT + ......

Alina 06.10.2023 16:42
II LO ma dużo lepsze osiągnięcia i sukcesy dydaktyczne ale historia zatoczyła koło i tak jak za komuny najważniejsze są teraz treści ideologiczne. Tak nie powinno być. Bak nagrody dla II LO to porażka marszałka.

Ida 06.10.2023 14:25
Zwłaszcza tęczowa aura lo.

brawo 06.10.2023 09:50
i wystąpiła jako statysta w zielonej granicy

Grzeszek 06.10.2023 09:39
Gratuluję bardzo i zazdroszczę uczniom takiej szkoły.W mojej,przy Elektrowni Blachownia,w latach 90-tych to ucznia traktowano jak przedmiot,bez żadnych praw tylko z licznymi obowiązkami.No i nauczyciele,pożal się bogu, bez żadnej iskry,zwykli urzędnicy nie potrafiący przekazać wiedzy.Nuda,nuda,nuda.Uczęszczanie do niej to była udręka dla wielu mlodych ludzi.To był zwykły przemiał nieuksztaltowanego charakteru na posłusznego obywatela państwa,myślącego wg,prostego szablonu.Wstyd,ówczesna kadra.

🤦🏾‍♂️ 🤦🏻‍♂️ 🤦‍♂️ 06.10.2023 17:08
Teraz to mają sanatorium a nie szkołę. Zero jakichkolwiek obowiązków i dyscypliny. A ryży jeszcze chrzanił, że zadania domowe znikną jak do koryta się dorwie. To będą już mieli wczasy a nie szkołę. Potem wychodzą takie gamonie, co nic nie potrafią oprócz pstrykania na smartfonie.

Koźlak 06.10.2023 20:26
Wstyd tacy uczniowie. Nawet podstaw pisowni nie załapałeś. Teraz też jest "przemiał" w zgodzie z tzw. poprawnością polityczną, dużo groźniejszy niż wtedy.

cv 06.10.2023 22:49
Tępemu nawet łopatą do głowy nie nałożysz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ