Młodzi ludzie zdobyli wiele nowych umiejętności, a cały projekt realizowany był przez 12 miesięcy i obfitował w cały szereg przeróżnych międzynarodowych inicjatyw. Wraz z dyrekcją podsumował go starosta Paweł Masełko, a na terenie szkoły zorganizowano eko-piknik.
– Dzięki taki projektom poznajecie świat, nawiązujecie nowe relacje i uczycie się wielu nowych rzeczy. Ciszę się, że nasz samorząd mógł być partnerem w tym międzynarodowym projekcie, wspieramy i będziemy wspierać działania na rzecz podnoszenia świadomości ekologicznej, kozielskie liceum jest szkołą, która daje przykład jak to robić, by młodzież jak najwięcej z tej nauki wyniosła. Brawa dla koordynatorów projektu, dziękuję wszystkim zaangażowanym – mówił starosta Paweł Masełko.
- W Kędzierzynie-Koźlu zaprezentowaliśmy naszym gościom również lokalne inicjatywy dotyczące ochrony lasów i zorganizowaliśmy fascynujące warsztaty w pasiece. Owady zapylające były tematem gorących dyskusji. Każdy z krajów chciał pokazać, co ma najlepszego w kwestii ochrony przyrody. Odwiedziliśmy także Geopark Krajowy w Górze Świętej Anny i płynęliśmy Odrą – mówiła dziennikarzom jedna z koordynatorek Joanna Oronowicz.
Projekt w ramach programu międzynarodowej wymiany młodzieży Erasmus+ zakończy się 30 września, a nosił nazwę "My sustainable future", czyli "Moja zrównoważona przyszłość". W kozielskim liceum zaangażowali się w niego uczniowie z kilku klas. Jego koordynatorami z grona nauczycieli były: Joanna Oronowicz, Grażyna Stelmach, Katarzyna Garecka i Krystyna Głomb.
Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu jest partnerem wielu międzynarodowych projektów, w których biorą udział w zasadzie wszystkie szkoły średnie. W przypadku tego ostatniego kryteria naboru były dość wyśrubowane, a konkurencja duża, dlatego ważne było odpowiednie przygotowanie wniosku, by zdobyć jak największą liczbę punktów.
Napisz komentarz
Komentarze