niedziela, 8 września 2024 03:53

Szymon Gromada drugim Wicemistrzem Europy! Dzielny mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla ma na koncie kolejny sukces

W poniedziałek 4 września rozpoczęły się Europejskie Igrzyska osób z zespołem Downa z udziałem 32-osobowej reprezentacji naszego kraju. Wśród nich mieszkaniec naszego miasta Szymon Gromada, który rywalizował z wieloma utytułowanymi zawodnikami z całej Europy. Finalnie Szymon zdobył drugie wicemistrzostwo Europy.

Mistrzostwa Europy osób z Zespołem Downa w Padwie we Włoszech to bardzo prestiżowe zawody. Wystartował w nich Szymon Gromada, mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, który rywalizował z 514 pływakami z 21 krajów. W pierwszym dniu zawodów Szymon uplasował się na 12 miejscu w kategorii senior, a w kategorii open na 21 miejscu. Wicemistrzostwo Szymon zdobył na dystansie 200 metrów stylem motylkowym.

- Jadąc na zawody Szymon zapytał : uda mi się zdobyć medal? No i niemożliwe stało się możliwym. Udało się! Szymon jest drugim Wicemistrzem Europy na dystansie 200 metrów stylem motylkowym w kategorii open, przy czym osiąga życiówkę, poprawiając się aż o osiemnaście sekund. To, co działo się na basenie w Padwie, jest nie do opisania, a emocje przed telewizorem do samego końca - mówi Sandra Gromada, siostra Szymona.

Kolejne dni to dla Szymona następne starty. Jak zapewnia rodzina sportowca, na pewno da z siebie wszystko i będzie walczył do samego końca. Trzymamy kciuki!